etiler poyrazoğlu otomotiv

Mikrokredi'de en başarılı şehir: Denizli

Dar gelirli kadınların kendilerine gelir getirici faaliyette bulunmalarına destek olmak amacıyla hayata geçirilen Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisi, 2019 yılının ilk mikrokredi çek dağıtımını yaptı. 37 kadına 85 bin liralık çek teslim edilen törene katılan Başkan Osman Zolan, "Küçük bir adımla bugünlere gelen bu hareket Denizlimizde başarılı kadın girişimci hikayelerine dönüştü" dedi.

16-03-2019 16:05

Kendi işini küçük sermayelerle kurup, ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınlara destek olmak için 2009 yılında kurulan Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisi, kadın girişimcilere sahip çıkmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) arasında imzalanan Mikrokredi Uygulama Protokolü kapsamında 2019 yılının ilk mikrokredi çekleri törenle dağıtıldı. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen çek dağıtım törenine Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, TİSVA Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül ve girişimci kadınlar katıldı. Büyükşehir Mikrokredi Ofisi'nden aldığı kredi ile gıda üzerine iş kurup bir süre sonra işlerini büyüten ve işletme açan Selime Büyükçulhacı, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Mikrokredi projesinin en başarılı şehri: Denizli

Mikrokredi Ofisi’nden destek alan kadınları, ‘Kahraman mikrokredi girişimcileri’ olarak gördüklerini kaydeden TİSVA Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, "Mikrokredi uygulamasını 2009 yılında başlattığımızdan bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi’nin büyük desteklerini gördük. Denizli, mikrokredi uygulamasını en başarılı şekilde yürüttüğümüz şehir oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a TİSVA olarak bir kez daha teşekkür ediyoruz" dedi.

Zolan: Desteklerimiz devam ediyor

Başkan Osman Zolan ise, kadınların ekonomiye olan katkılarının artmasının önemine değinerek, "Küçük bir adımla bugünlere gelen bu hareket Denizlimizde başarılı kadın girişimci hikayelerine dönüştü. Mikrokredi Ofisimize verdiğimiz destek katlanarak, güçlenerek devam ediyor. Bu katlanmanın, güçlenmenin en büyük payı kadın girişimcilerimize ait" dedi.

 

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Mikrokredi'de en başarılı şehir: Denizli
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör