poyrazoğlu otomotiv
22 Mayıs 2019 Çarşamba

MHP’de 11 ilçe tamam

Milliyetçi Hareket Partisi, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde 11 ilçede belediye başkan adaylarını belirledi. İl Başkanı Cafer Birtürk, genel merkezle yapılan görüşmeler sonucu 11 ilçede adaylarının belirlendiğini açıkladı. MHP’nin büyükşehir adayı olması büyük ölçüde keşinleşen mimar Leman Kalkan’ın adaylığını Genel Başkan Devlet Bahçeli açıklayacak.

17-11-2018 10:20

MHP, yerel seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çal, Serinhisar ve Çivril adaylarını daha önce açıklayan MHP’de 11 ilçede adayların kimler olacağı kesinleşti. MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, yerel seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini, 11 ilçede ise adaylarını belirlediklerini söyledi. Birtürk, 31 Mart 2019 yerel seçimlerine Acıpayam’da Fatma Aksoy, Babadağ’da Ümit Karabulut, Bekilli’de Kemal Karaman, Buldan’da Mustafa Şevik, Bozkurt’ta Mümin Öztunç, Çivril’de Ergun Çiftçi, Çal’da Fethi Akcan, Çameli’de Kemal May, Honaz’da Ali Semerci, Serinhisar’da Halil Öztürk ve Kale’de Özkan Yeniay ile katılacaklarını açıkladı. Birtürk, büyükşehir, Merkezefendi, Pamukkale, Sarayköy, Güney, Beyağaç, Çardak ve Baklan’da da adaylarını önümüzdeki hafta içinde açıklayacaklarını söyledi.

Bu arada mimar Leman Kalkan’ın büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterilmesinin büyük ölçüde kesinleştiği, Kalkan’ın adaylığını önümüzdeki salı günü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bizzat kendisinin açıklayacağı da öne sürüldü. İl Başkanı Cafer Birtürk, Kalkan’ın önceki gün Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüştüğünü söyledi. MHP’nin Merkezefendi’de Mehmut Uz’u, Pamukkale’de ise Ak Parti Belediye Meclis üyesi Mehmet Ali Yılmaz’ı başkan adayı göstermesi bekleniyor.

Osman Nuri BOYACI

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - MHP’de 11 ilçe tamam
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör