poyrazoğlu otomotiv etiler

Meslektaşlarından destek istedi

Denizli Tabip Odası’nın hafta sonu yapılacak genel kurulunda başkanlık  için aday olan Kadın Hastalıkları Uzmanı Dr.Meral Alten, meslektaşlarından destek istedi, projelerini ve ekibini tanıttı.

12-04-2018 16:10

Tabip Odası’nın 15 Nisan Pazar günü yapılacak seçimlerde 1004 hekim sandık başına giderek yeni yönetimi belirleyecek. Genel kurulda Çağdaş Hekimler Grubu’yla eski başkanlardan Murat Alten’in eşi Meral Alten,  Demokratik Katılım Grubu’yla Dr. Sefa Gez başkanlık için yarışacak. Denizli Gazeteciler  Cemiyeti İlyas Haytan Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında adaylığını resmen açıklayan Dr. Meral Alten, hekimlerin desteğini istedi.

Toplantıya, Meral Alten’in listesinde Büyük Kongre Delege adayı olarak yer alan Tabip Odası Başkanı Prof.Dr. Gökhan Önem ile yönetim kurulu adayları katıldı. Seçimlere Çağdaş Hekimleri Grubu ile katıldığını söyleyen Dr. Alten, “Türkiye’de ve Denizli’de görev yapan hekimlerin yaşadıkları sorunları biliyoruz.  Can ve iş güvencesi olmayan, zor şartlar altında çalışan hekimlerin  haklarını önceleyen bir Türk Tabipler Birliği oluşturmak için mücadele etmek için adayım. Mezuniyet öncesi ve sonrası mesleki eğitime katkıda bulunulması için hekimlerin desteğini istiyorum” dedi.

ŞEHİR HASTANELERİ YERİNE DEVLET HASTANELERİ
Şehir Hastanelerinde görev yapan hekimlerin zor şartlar altında çalıştıklarını söyleyen Dr. Meral Alten, “Denizli’le yapılacak olan Şehir Hastanesi, hiç bir sorunu çözmeyecektir.  Tam tersine hekimlerimizin yükünü artıracak ve taşeron olarak çalışmalarının önü açılacaktır. Ayrıca Denizli’ye 1000 yataklı Şehir Hastanesi yapıldığında mevcut  devlet hastaneleri iptal edileceği için yatak sorunu da çözüme kavuşmuş olmuyor. Şehir Hastanesi, devlet hastanelerinin özelleşmesi demektir. Biz Şehir Hastaneleri yerine kamu kaynaklarıyla yapılacak devlet hastaneleri mücadelesi için yetki istiyoruz” diye konuştu.

Şengül BOZ

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Meslektaşlarından destek istedi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör