poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Meslek liselilerden tiyatro performansı

Turgut Özakman’ın yazdığı ‘Deli Bayram’ adlı tiyatro oyunu Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahnelendi.

05-06-2018 18:15

Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Aysun Taşkapı ve Sultan Artan’ın yönettiği “Deli Bayram” isimli 2 perdelik oyun yaklaşık 1 saat sürerken, gösterisi izleyicilerden büyük beğeni aldı. 

Tüm öğretmen ve öğrencilerin ilgi ile izledikleri oyunda öğrencilerin performansı görmeye değerdi. ‘Deli kim, akıllı ne’ sorusuna cevap aranan oyunun teması, ‘Bazen öyle şeylerle karşılaşırız ki bir anda bütün dengemiz altüst oluverir.  Bunalıyoruz, sıkılıyoruz ve ister ekonomik ister duygusal, tonlarca baskının etkisinde çırpınıp duruyoruz. Dayanabilirsek ne âlâ. Bazen de sigortalar atıyor, Boynumuzda da bir yafta: "Deliler..." Ama deli kim, akıllı ne? İçerdekiler mi, dışardakiler mi?” kurgusuna dayanıyor.

Oyunun sonunda Eşofmanlı Şevket Hoca isimli sürpriz skeç de izleyicilerden büyük alkış aldı. Tiyatro gösterisi sonunda Okul Müdürü Şenol Çağlayan, “Okul olarak öğrencileri mesleğe hazırlarken aynı zamanda hayata hazırlıyoruz. Yıl içerisinde okul olarak birçok sosyal faaliyete imza attık. Sahnelenen tiyatro gösterisinin hem oyuncu öğrenciler hem de izleyenler üzerinde olumlu etki bıraktı. Gösteriyi hazırlayan öğretmen ve öğrencilere teşekkür ediyorum” dedi. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Meslek liselilerden tiyatro performansı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör