etiler poyrazoğlu otomotiv

Mersin Ailesi’ne vefa gecesi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitime önemli katkılar sağlayan Mersin Ailesi için vefa gecesi düzenledi.

16-03-2019 16:19

Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda düzenlenen geceye Merhum İrfan Mersin’in eşi Hacı Nadire Mersin ve ailesi, Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu,Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, okul müdürleri ve davetliler katıldı.

Sarayköy Hacı İrfan Mersin Cumhuriyet Ortaokulu, Sarayköy Hacı Nadire Mersin Cumhuriyet İlkokulu, Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu ve Turgay Mersin Ortaokullarını eğitime kazandıran Mersin Ailesi için sinevizyon gösterisiyle başlayan gecede, okul öğretmenlerinden oluşan grup müzik dinletisi yaptı. Ney dinletisi ile devam eden programda, Mersin Ailesi’nin yaptırdığı okullarda eğitimlerine devam eden öğrenciler yazdıkları şiirleri okudu. 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Kentin medarı iftiharı Mersin Ailesi’nden Turgay ve Oktay Mersin’in eğitime büyük katkıları oldu. Eğitim en önemli önceliğimizdir. Denizli eğitimcileri olarak kocaman bir aileyiz. 15 bin öğretmenimizle, 1120 okul ve kurumda, 200 bin öğrencimize eğitim hizmeti veriyoruz. Her yıl yapılan sınavlarda önemli dereceler elde ediyoruz. Hayırseverlerimizin eğitime kazandırdıkları okullarla bu başarılarımız her geçen gün artmaktadır” dedi.

Vali Hasan Karahan ise, “En gerçek yatırım geleceğimiz olan çocuklarımıza yaptığımız yatırımdır. Hayırseverlerimiz eğitime kazandırdıkları okullar ile ölümsüz yatırımlar yapmaktadırlar. Anadolu’da söylenen söz gibi Mersin Ailesi’nin evlatları da anne- babalarından gördükleri hayırseverliklerini devam ettiriyor. İnşallah torunları da bu geleneği sürdürürler” diye konuştu. Vali Hasan Karahan Hacı Nadire Mersin ile aile üyelerine eğitime yaptıkları katkılarından dolayı plaket ve çiçek takdim etti. 

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Mersin Ailesi’ne vefa gecesi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör