poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

MERKEZEFENDİLİ GENÇLER İSTANBUL’A GİDİYOR

Merkezefendi Belediyesi’nin11.sınıf öğrencileri için düzenlediği Haydi Gençler İstanbul’a projesi bu yılda devam ediyor. Gerçekleştirilen projede İstanbul’a giden öğrencileri Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu uğurluyor.

14-10-2017 12:07
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Merkezefendi Belediyesi, bu yıl 3.sünü düzenlediği ‘Haydi Gençler İstanbul’a projesi kapsamında ilçe sınırları içerisinde okuyan 11.sınıf öğrencilerini İstanbul’a götürüyor. Merkezefendili öğrenciler düzenlenen gezide hem üniversite tercihleri öncesi yeni bir bakış açısı kazanıyor, hem de moral buluyor. Akşam saatlerinde yola çıkan öğrenciler sabah ilk durakolarak Eyüp Sultan Camisi’ni ziyaret ediyor. Kahvaltı yapmak için Sultanahmet’e geçen kafile, ardından bir üniversite gezisi yapıyor. Daha sonra Panorama 1453 Müzesi’ni ve Merkezefendi Hazretleri’nin Türbesi’ni ziyaret eden öğrenciler, buradan daAvrupa’da en iyi 10 tema park arasına giren Vialand’a geçiyor. Vialand’tan sonraboğazturu yapanöğrenciler son olarak Kız Kulesi’ni ziyaret ediyor ve daha sonra Denizli’ye dönüş için yola çıkıyor.

Bu çerçevede Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Servergazi İMKB Teknik ve Anadolu Lisesi ile Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerini uğurladı. 

BAŞKAN SUBAŞIOĞLU “BU GEZİ GENÇLERİMİZ İÇİN BİR FIRSAT”

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Bu projemiz ile 11.sınıf öğrencilerimizin üniversite sınavları öncesi hem farklı bir bakış açısı kazanmalarını hem de çalışmalarına ufak bir mola verip moral bulmalarını amaçlıyoruz. Öğrencilerimiz arkadaşlarıyla beraber İstanbul’a gittikleri için mutlu oluyorlar. Aralarında belki de ilk defa İstanbul’a gidecek olan arkadaşlarımız var. Düzenlemiş olduğumuz bu gezi gençlerimiz için bir fırsat. Merkezefendi Belediyesi olarak eğitime her zaman destek verdik ve vermeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - MERKEZEFENDİLİ GENÇLER İSTANBUL’A GİDİYOR
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör