poyrazoğlu otomotiv etiler

Merkezefendi’yle Tarihe Yolculuk başlıyor

Merkezefendi Belediyesi tarafından başlatılan Bursa-Çanakkale Tarihe Yolculuk Projesi kaldığı yerden devam ediyor. 45 yaş ve üzeri Merkezefendililerin faydalanabildiği proje 4’üncü yıla girdi. İkinci kafileyi Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu uğurlayacak.

08-09-2018 11:27

Merkezefendi Belediyesi’nin önemli sosyal projelerinden biri olan Bursa-Çanakkale Tarihe Yolculuk gezisi kaldığı yerden devam ediyor. Bu dönemin sonu itibariyle yaklaşık 20 bin kişi projeden yararlanmış olacak. Merkezefendi’de oturan 45 yaş ve üzeri vatandaşların faydalanabildiği projede bu yılın ikinci kafiyesi bu akşam yola çıkıyor. Kafileyi Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu uğurlayacak.

Sabah saatlerinde Bursa’ya varacak olan kafile  Ulucami’nde sabah namazını kılacak. Ardından Emir Sultan Türbesi ve Osmanlı Devleti’nin kurucuları Osman Gazi ile Orhan Gazi türbelerini ziyaret edecek. Kafile daha sonra otele yerleşecek. Merkezefendi kafilesi, sabahın erken saatlerinde ise Çanakkale’ye geçecek. Kafile, rehber eşliğinde Kilitbahir Kalesi, Mecidiye Tabyaları, Seyit Onbaşı, Sahra Hastaneleri Şehitlikleri, Yahya Çavuş ve Şehitler Anıtı, Kanlısırt Tepesi, 57. Alay, Conkbayırı’nı ziyaret edecek. Daha sonra akşam yemeğini Çanakkale Boğazı tekne turu eşliğinde yiyecek olan kafile Aynalı Çarşı’yı ziyaret edecek ve Denizli’ye doğru yola çıkacak.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Bursa ve Çanakkale gezimize yaz aylarından dolayı bir süre ara vermiştik. Şimdi ise ikinci tura başlıyoruz. Osmanlı Devleti’nin Başkenti olan Bursa ile Çanakkale destanının yazıldığı tepeleri yerinde görmek ve bunu gelecek kuşaklara aktarmak bizler için çok önemli. Bu çerçevede vatandaşlarımızı Bursa’ya ve Çanakkale’ye götürüyoruz. Şimdiden ‘Bursa-Çanakkale Tarihe Yolculuk’ gezisine katılacak olan vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Merkezefendi’yle Tarihe Yolculuk başlıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör