etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

Merkezefendi ve Pamukkale Şubeleri kuruldu

 Kızılay Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, 20 Mart’ta meydana gelen ve yıkıma neden olan 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede başlatılan sıcak yemek, çadır ve battaniye dağıtımı çalışmalarını tamamladıklarını açıkladı. Pamukkale ve Merkezefendi Şubelerinin kurulduğunu  açıklayan Deniz, “Kızılay, iyiliğin, merhametin yüzüdür” dedi. 

18-04-2019 14:51

Türk Kızılay’ı Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında Kızılay’ın Acıpayam’da yürüttüğü yardım faaliyetleri başta olmak üzere yeni oluşturulan yönetim kurulları hakkında bilgiler verdi. Sözlerine, “Kızılay iyiliğin, merhametin görünen yüzüdür” diyerek başlayan Deniz, “Kızılay kan almaya ve yardım faaliyetlerinde ilk akla gelen kurumdur. Kızılay, Acıpayam’da yaşanan depremde ilk 40 dakikadan itibaren yardım faaliyeti başladı. 4 saat içinde sıcak yemek ihtiyacı karşılandı. Valilik koordinasyonunda oluşturulan kriz masasında temsil edildi. 2 bin çadır ve battaniye verildi. Bunun yanında ısıtıcı ihtiyaçları karşılandı” dedi.

Acıpayam’da önceki gün itibariyle çalışmalarını sonlandırdıklarını belirten Deniz, “Kızılay her zaman olduğu gibi bundan sonra da hizmetlerine devam edecektir. Acıpayam’da toplam 20 personel ve 200 üzerinde Kızılay görevlisi görev yaptı. Sabah öyle ve akşam günlük 3 bin kişiye 3 öğün yemek verildi. Her bölgede 833 kişiye ulaşıldı 551 çocuğa ulaşıldı. Psiko destek birimimiz var bu birim çocuklara hizmet verdi” dedi. Kızılay’ın bütün dünyada iyilik hareketi yapmaya gayret edeceğini anlatan Deniz, “Küresel ve 2030 hedeflerini görüştük. Denizli ve diğer şubeler hedefleri belirledi. Çalışmalara devam edeceğiz. Kızılay bu ulusun hafızasıdır. 2010 yılından bu yana ilkyardım eğitimleri veriliyor. Herkese eğitimlere katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Pamukkale ve Merkezefendi Şubeleri kuruldu

Kızılay Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, Pamukkale ve Merkezefendi ilçesinde de örgütlendiklerini, iki ilçede şube kuruluşlarının tamamlandığını belirterek, Pamukkale Şube Başkanı Ersin Erkan ve  Merkezefendi Şube Başkanı Samim Tefe’yi de tanıttı.

Kan bağışında Denizli ilk sıralarda 

Kızılay Bölge Kan Merkezi Müdürü Zafer Aydın ise, Türkiye’de güvenli kan ihtiyacının yüzde 90’ını karşıladıklarını söyledi. Muğla, Uşak ve Denizli’yi kapsayan bölgede 40 hastanenin kan ihtiyacını karşıladıklarını açıklayan Aydın, “Denizli, Muğla ve Uşak’a hizmet veriyoruz. Bu illerde toplanan kanlar Denizli’ye gelerek burada işleniyor. Bölgede bulunan 3 ildeki 40 hastanenin kan ihtiyacını biz karşılıyoruz. 2018 verilerine göre aktif bağışçı oranı toplantıdaki 18 bölge içinde biz ilk sıralardayız. Bizim oran Avrupa’daki kan bağışı oranı üstünde” dedi.

Osman Nuri BOYACI

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Merkezefendi ve Pamukkale Şubeleri kuruldu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör