etiler poyrazoğlu otomotiv
26 Haziran 2019 Çarşamba

Merkezefendi’de çocuk evlerine destek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Merkezefendi Belediyesi arasında 3 çocuk evinin kira bedelinin beş yıl süre ile ödenmesi için protokol imzalandı.

12-02-2019 10:11

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen imza törenine Vali Hasan Karahan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Süleyman Erdoğan katıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Merkezefendi Belediyesi arasında yapılan protokol çerçevesinde 3 çocuk evinin 5 yıllık kira bedeli Merkezefendi Belediyesi’nce karşılanacak. Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, ”Belediye olarak 3 çocuk evinin 5 yıllık kira bedelini karşılayacağız.Geleceğimiz olan çocuklarımızın yanında olduğumuzun da altınız çizmek istiyorum. Bu çerçevede protokolümüz hayırlı olsun” dedi.

Vali Hasan Karahan ise çocukların toplu yaşanılan kuruluşlar yerine, ev ortamında temel ihtiyaçlarının karşılanarak yaşamlarını sürdürmeleri, toplumla iç içe olabilecekleri mahalleler içerisinde müstakil yapı veya apartman dairelerinde bakımlarının yapılması, zihinsel ve bedensel gelişimlerinin yanı sıra sağlıklı bir kişilik ve iyi alışkanlıklar kazanması açısından önemli olduğunu belirtti. Vali Karahan, Merkezefendi Belediyesi’ne örnek teşkil edecek sosyal desteklerinden dolayı teşekkür etti. Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                      

     

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Merkezefendi’de çocuk evlerine destek
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör