etiler poyrazoğlu otomotiv
19 Kasım 2018 Pazartesi

Merkezefendi Belediyesi sinek ile mücadele ediyor

Merkezefendi Belediyesi yaz aylarının gelmesi ile birlikte ilaçlama çalışmalarını artırdı. Özellikle havaların ısınması ile birlikte artan lavra, sinek ve haşere ile mücadelede eden Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor.

14-06-2017 15:50

Yaz aylarının en büyük sıkıntılarından biri olan sinekler ile mücadele için Merkezefendi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Gündüzleri sineklerin üreme alanları olan gölet, süs havuzları, su kanalları, rögarlar, besihaneler, pazaryerleri, inşaat ve bodrum suları gibi alanları ilaçlayarak sineklerin yumurtadan çıkmadan temizlenmesini sağlayan ekipler; geceleri ise 10 araç ve 33 personel ile mahallelerde sivrisinek ilaçlaması yapıyor. Özellikler 1 Mayıs – 30 Ekim tarihleri arasında gece ilaçlaması yapan ekipler, vatandaşların rahat uyuyabilmeleri için ilçedeki bütün mahallelerde faaliyetlerini sürdürüyor.  

Ayrıca besihanelerde de lavra ilaçlaması yapan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri; sıtma, sarı humma, fil hastalığı, tifo, kolera, dizanteri ve tüberküloz gibi bulaşıcı hastalık taşıyan sineklerin hem besi hayvanlarına hem de vatandaşlara zarar vermemesi için yılın 12 ayı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Merkezefendi Belediyesi sinek ile mücadele ediyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör