etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Merkezefendi Belediye Meclisi oy birliğiyle kabul etti

Merkezefendi Belediyesi’nin haziran ayı ilk meclis toplantısında  CHP ve İYİ Parti Meclis Üyelerinin geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın isminin bir parka verilmesi için sundukları önerge oy birliğiyle kabul edildi. Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Denizlililer olarak bir liderimizi, bir abimizi kaybettik. Onu hiç unutmayacağız” dedi.

12-06-2019 16:41

Merkezefendi Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısının ilk oturumu gerçekleştirildi. Toplantıda, CHP Grup Başkan Vekili Arif Suna, İYİ Parti Grup Başkan Vekili Osman Tığ ve grup üyeleri, geçtiğimiz günlerde beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden CHP  Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın isminin ilçe sınırları içerisinde yapılan herhangi bir parka verilmesi için önerge verdi. Önerge oy birliğiyle kabul edildi.  

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, meclisin gösterdiği vefaya teşekkür ederek, “Denizlililer olarak bir liderimizi, bir abimizi kaybettik. Maalesef, Kazım Arslan vekilimiz geçirmiş olduğu ani bir rahatsızlık dolayısıyla vefat etti. Kazım Bey bizim abimizdi, büyüğümüzdü, Denizli siyaseti için bir değerdi. Kendisi, yardım severliği ve hayırseverliği ile tanınan bir insandı. Siyasi görüşü ne olursa olsun herkes ona çok değer verirdi. Ben kendisine, Allahtan rahmet diliyorum, mekânı cennet olsun. Onu hiç unutmayacağız. Özellikle Denizlimize kazandırdıklarını unutmayacağız” diye konuştu.

Meclis toplantısında Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Batman’da 9 Haziran 2017’de PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucunda hayatını kaybeden 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ı da unutmadı. Başkan Doğan, vefatının ikinci yılında Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın ile telefonda görüştü. Doğan, “Aybüke Yalçın öğretmenimizin ölüm yıl dönümünde babasıyla görüştüm. En kısa zamanda Denizlimize gelip bizleri ziyaret edecekler. Büyük bir parkımız var. Bir gün de hep birlikte orayı ziyaret etmek istiyoruz” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Merkezefendi Belediye Meclisi oy birliğiyle kabul etti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör