poyrazoğlu otomotiv etiler

Merkez kütüphanesi büyüyor

Pamukkale Üniversitesi’nin Merkez Kütüphanesi, aynı anda daha fazla öğrenciye ders çalışma ve bilgiye erişim imkânı sunmak için kapasitesini arttırıyor. 

07-08-2018 18:08

Rektörlük giriş katında iki blok halinde hizmet veren PAÜ Merkez Kütüphanesi’nin aynı anda daha fazla sayıda öğrencinin daha modern bir ortamda ders çalışabilmesi için  Rektörlük binası C Blok’ta başlatılan yenileme çalışmaları sürüyor. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın  göreve geldiği 2016 yılının ağustos ayında 1279 metrekare alanda 270 kişi oturma kapasitesine sahip olan Merkez Kütüphanesi, geçen yıl şubat ayında 1929 metrekare alana ve oturma kapasitesi 430 kişiye çıkarılmıştı. 

Devam eden genişletme ve yenileme çalışmaları sonrasında Merkez Kütüphanesi oturma kapasitesini 750 kişi daha arttırarak  üç blokta, 3 bin 269 metrekare alanda, aynı anda 1320 öğrenciye hizmet verebilecek. Ayrıca C Blok’ta  personel ofisi, 3 grup çalışma odası ve akademik personel çalışma odası da yer alacak.

Yönetim çalışmaları yerinde inceledi

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ,  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, PAÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı,  Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Öğr. Gör. Özgür Volkan Yılmaz,  Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı yetkilileriyle  birlikte yenileme çalışmaları devam eden blokta incelemelerde bulundu.

Yenileme çalışmaları hakkında  bilgi alan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ,  üniversitenin birçok alanında olduğu gibi Merkez Kütüphane’nin de daha iyi hizmet verebilmesi için çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Son dönemde ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda Pamukkale Üniversitesi öğrencilerinin elde ettiği başarıların kendilerini memnun ettiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Bağ, bu başarıların artarak devam etmesi için üniversite yönetimi olarak öğrencilere daha iyi şartlarda eğitim, araştırma ve bilgiye ulaşım imkânı sağlama çalışmalarına devam edeceklerini vurguladı.
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Merkez kütüphanesi büyüyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör