poyrazoğlu otomotiv etiler

Mehmetçik türküleri duygulandırdı

Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu, “Mehmetçik Türküleri”  konseri düzenledi. Asker türkülerinin seslendirildiği gece, sanatseverlerden tam not aldı, bazı izleyiciler duygulu anlar yaşadı.

02-05-2018 17:39

Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Mehmetçik Türküleri konserine, Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu, şef  İsmail Barkan’ın yönetiminde birbirinden güzel asker türkülerini  Denizlililer için seslendirildi. Yaklaşık 2 saat süren konser izleyenlerden büyük alkış aldı. Bazı türkülerde izleyenler duygusal anlar yaşadı. 

Mehmetçikler’e Denizli’den selam

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci sahne alan sanatçılara ve izleyenlere teşekkür ederek, “Ülkemizin birliği, dirliği, bağımsızlığı için, ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanması için, sınır boylarında gözünü kırpmadan nöbet tutan bütün Mehmetçilerimize Denizli’den selam olsun. Burada söylenen bütün türküler, Mehmetçiklerimize dua oldu. Bütün Mehmetçiklerimiz Denizli’den güçlü bir dua aldılar. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Osman Zolan’a bu koronun kurulmasından bu yana verdikleri destek için şükranlarımı arz ediyorum ” dedi.
 Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Mehmetçik türküleri duygulandırdı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör