poyrazoğlu otomotiv etiler
6 Haziran 2020 Cumartesi

Mazbatasını Kılıçdaroğlu’na götürdü

Honaz’da 31 Mart’ta 1 oyla önde bitirdiği seçimleri Yüksek Seçim Kurulu’nun iptal etmesiyle 2 Haziran’da bu kez 2 bin 337 farkla kazanarak Belediye Başkanı seçilen Yüksel Kepenek verdiği sözü yerine getirdi ve mazbatasını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na götürdü. 

11-07-2019 10:37

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, 31 Mart’ta 1 oy farkla kazandığı  başkanlık seçimlerinin iptal edilmesinin ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na söz vermiş, seçimi kazanacağını ve mazbatayı kendisine götüreceğini söylemişti.  Kepenek, Denizli’nin diğer CHP’li belediye başkanları Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı ve Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi ile birlikte Ankara’ya gitti. CHP’nin TBMM’deki grup toplantısına katılan CHP’li başkanlar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i de makamında ziyaret etti. 

CHP’li başkanların Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaretinde  Kepenek,  söz verdiği Honaz Belediye Başkanlığı mazbatasını götürdü. Çerçevelenmiş mazbatayı genel başkanına sunan Kepenek, o anları sosyal medya hesabından paylaştı. Kepenek, “31 Mart’ın ardından yenilenen seçimler için  Genel Başkanımıza seçimi alacağımıza ve mazbatayı kendilerine götüreceğime dair söz vermiştim. Tüm vatandaşlarımızla bir olduk, birlikte olduk ve yapılamaz denileni başardık. Beni mahcup etmeyen Honaz’ıma çok teşekkür ediyorum. Birlikte başardık, birlikte yöneteceğiz”  açıklamasını yaptı. 

Ziyarette Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı da Kılıçdaroğlu’na Mollaahmetler Mahallesi’nde Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen kursa katılan kadınların yaptığı tabloyu hediye etti. Ziyarete CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve Denizli Milletvekili H.Teoman Sancar da eşlik etti.

Haber Merkezi 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Mazbatasını Kılıçdaroğlu’na götürdü
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör