poyrazoğlu otomotiv etiler

Mantar merakı canından etti

Gerzele’de 20 metre yükseklikten düşen Hasan Ülker’in cesedine bir gün sonra ulaşıldı. Mantar toplamak için yeğeniyle birlikte Domuz Deresi’ne giden Hasan Ülker’in kurtarılması için  iş makineleri yol açma çalışması bile yapmıştı.

16-04-2018 17:11

Merkezefendi’ye bağlı Gerzele Mahallesi’nde mantar toplamak için gittiği dağlık alanda yaklaşık 20 metre yükseklikten uçuruma düşen Hasan Ülker’in cesedine bir  gün sonra ulaşıldı. 

Olay, Gerzele Mahallesi Domuz Deresi mevkiinde cumartesi günü meydana geldi. 49 yaşındaki Hasan Ülker, yeğeni Serkan A.'yı da alarak aracıyla ormanlık alana mantar toplamaya gitti. Aracıyla gidebildikleri yere kadar giden Ülker ve yeğeni, daha sonra yola yürüyerek devam etti. Araçtan yaklaşık  bir  kilometre uzaklaşan Ülker ve yeğeni, Domuz Deresi olarak bilinen bölgede mantar aramaya başladı. Dik yamaç ve kayalıkların bulunduğu bölgede Ülker, iddialara göre dengesini kaybederek Domuz Deresi’ne yuvarlandı. Bulunduğu yerde telefon çekmeyen Serkan A., hızlı bir şekilde aracı bıraktıkları bölgeye dönerek durumu yakınlarına ve polis ekiplerine haber verdi.

Bölgeye hemen İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), AKUT, polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Denizli Büyükşehir İtfaiyesi arama ve kurtarma ekipleri de kalabalık bir ekiple aramalara katıldı. Hasan Ülker’in düştüğü bölgeye araç ulaşımı olmadığı için iş makineleriyle yol açma çalışmaları bile yapıldı. Ancak Ülker, 20’ye yakın ekibin yaklaşık 1 gün süren çalışmaları sonucu uçurumda cansız bir şekilde bulundu. 
Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi. 
İHA
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Mantar merakı canından etti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör