poyrazoğlu otomotiv etiler
30 Mayıs 2020 Cumartesi

Maliyeti düşürmenin tekniklerini öğrendiler

Denizli İhracatçılar Birliği’nin düzenlediği “Maliyet Düşürme Teknikleri Eğitimi” ile 40 farklı firmanın temsilcisine eğitim verildi.

08-11-2019 12:38

DENİB Akademi tarafından düzenlenen ‘Maliyet Düşürme Teknikleri Eğitimi’ farklı firmaların ilgili departmanlarda görev yapan temsilcilerin katıldığı eğitim programında Bülent Yeni tarafından 40 kişiye eğitim verildi. Temel maliyet, piyasa, verimlilik ve etkinlik kavramları konusunda ve bunların ölçülmesi, geliştirilmesi hakkında bilgiler verildi. Stratejik yönetimin verimlilik ile ilişkişi, AR-GE süreçlerinde maliyet düşürme, üretim sürecinde verimlilik arttırma ve insan kaynakları süreçlerinde verimlilik arttırma, tedarik zincirinde ise maliyet düşürme teknikleri hakkındaki konular üzerinde bilgiler paylaşıldı.

Eğitmen Bülent Yeni, rekabetin oldukça arttığını  ve sadece en iyi firmaların sektörde kalabildiğini ifade ederek, bir firmada ki hemen hemen tüm departmanlarda ve  tüm süreçlerde, iyileştirmeler yapılarak maliyetin düşürülmesi gerektiğini söyledi. Yeni, “Tüm süreçleri iyileştirmeyen, sürekli iyileştirme sistemlerini uygulamayan firmalar maalesef zaman içerisinde yok olmak durumunda kalıyorlar. Amacımız, bir firmadaki tüm departmanlarda  çalışanların kendi yaptıkları süreçleri, çok iyi bir şekilde iyileştirmeleri, sürekli iyileştirmeleri bunlar içinde ne tür teknikler kullanabileceğini anlatmak” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Maliyeti düşürmenin tekniklerini öğrendiler
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör