poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

MAKSİAD’dan mezunlara altın fırsat

MAKSİAD, meslek lisesi öğrencilerine mezun olduktan sonra iş alanında ve akademik alanda gönüllü rehberlik yapıyor. MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, İş bulma kaygısı yaşayan meslek lisesi mezunu öğrencilerinin, derneğe gelip iş başvurusunda bulunmalarını istedi. 

04-06-2018 17:26

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, meslek lisesi öğrencilerine her aşamada yardımcı oldukları gibi, mezun olduktan sonrada iş imkanı sağlama ve istihdam konusunda yardımcı olacaklarını söyledi. Ayrıca öğrencilerin yeteneklerini fark etmeleri ve profesyonel iş hayatına geçişlerinde, onlarla birlikte olup, tecrübelerini paylaşacak olmanın ayrı bir heyecanı içinde olduklarını belirten Sarı, mezun öğrencileri desteklemenin Denizli ve makina sektörü adına faydalı olacağını belirtti.

“Geleceğimiz olan gençlerimiz bizler için en değerli yatırım” diyen Sarı, “Mesleki alan eğitimleriyle ve öğrenci istihdamlarıyla ilgili herhangi bir çalışma ve faaliyet yapmadıklarını görüyoruz. Diğer odaların meslek liselerinden mezun olan öğrencilere hiç mi ihtiyaçları yok, iş yerlerinde çalışacak personellere hiç mi ihtiyaçları yok? Böyle çalışmaları neden hep MAKSİAD yapıyor? MAKSİAD olarak gösterdiğimiz çaba kadar diğer oda ve kurumlarında buna destek vermesi gerekmektedir. Eğer böyle çalışmalar yapmazsak ileride tornacı, kaynakçı, elektrikçi, tamirci gibi elemanları bulamayacağız” dedi.

Başkan Sarı, tüm meslek lisesi mezunlarını iş başvurusu yapmak için MAKSİAD’a beklediklerini belirtti. 
Haber Merkezi 
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - MAKSİAD’dan mezunlara altın fırsat
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör