poyrazoğlu otomotiv etiler

Makine OSB’de hedef 4 yıl

Denizli’de kurulması planlanan Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nden arsa talep eden makine imalatçıları Denizli Sanayi Odası ve MAKSİAD tarafından ortaklaşa düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi. Milletvekili Şahin Tin’in de katıldığı toplantıda arsa bedellerinin ödenmesi halinde OSB’nin 4 yılda tamamlanarak hizmete sunulabileceği belirtildi.

12-09-2018 15:19

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, makine ihtisas organize sanayi bölgesi kurulması konusunda bugüne kadar büyük emeği geçen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin de katıldı. 

Toplantıda konuşan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, “Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kuruluş amacı ilimizde dağınık halde bulunan makina ve makina aksamları imalatı yapan firmaların bir alanda belirli plan ve standartlar dahilinde yerleştirilmeleri ve belirli ihtiyaçlarını ortaklaşa giderebilmeleri adına kümelenmelerini sağlamaktır. İhtisas OSB’lerde bulunması gereken tüm sosyal tesislerin yanında, bir yaşam alanı olarak kurgulanan Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılması planlanan ortak kullanım alanları bölge içerisinde olacaktır. Mesela metal laboratuvarı, ortak kullanım atölyeleri, makine sektörü ile ilgili meslek lisesi, tedarikçiler için kiralık işyerleri gibi alanlar yer alacaktır” dedi.

Bölgenin arazi durumu hakkında da bilgi verenKeçeci, “Bölge sahası içinde toplam 2 milyon 580 bin 853 metrekare alanın 998 bin 982 metrekaresi şahıs arazisi, 1 milyon 346 bin 389 metrekaresi TOKİ arazisi, 235 bin 481 metrekaresi ise Hazine arazisidir. Brüt 2 milyon 580 bin 853 metrekarelik  alandan yaklaşık net 1 milyon 200 bin metrekare kullanılabilir parsel çıkacağı tahmin edilmektedir. Arsa talep eden firmaların arsa bedellerini zamanında ödemeleri halinde; çalışmaların 4 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanarak sanayicinin hizmetine sunulması planlanmaktadır” şeklinde konuştu. 

Toplantıda, makine imalatı yapan sanayicilere seslenen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, ise, “Organize sanayi bölgeleri demek, istihdam demektir. Yeni istihdam kapıları açmak için çalışmak da bizim görevimizdir. Bu OSB’nin kurulması için elimden geldiğince sizlere destek olacağım” diye konuştu. Toplantı, makine sektöründe faaliyet gösteren sanayicilerin sorularının cevaplanmasıyla son buldu.
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Makine OSB’de hedef 4 yıl
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör