etiler poyrazoğlu otomotiv
26 Haziran 2019 Çarşamba

Lisede deprem tatbikatı

Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Denizli’de faaliyet yürüten PAÜ DAK, AFAD, UMKE, AKUT, İHH ve TRAC ekipleri deprem ve tahliye tatbikatı gerçekleştirdi.

14-03-2019 11:03

Tavas Zeybekler Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen tatbikatta kurumların deprem ve tahliye yöntemlerini pekiştirmeleri amaçlandı. Tatbikata PAÜ Dağ Arama Kurtarma Topluluğu (PAÜ DAK), Denizli’de faaliyet gösteren AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı), UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi), AKUT (Arama Kurtarma Teşkilatı), İHH (İnsani Yardım Vakfı) ve TRAC (Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti) ile birlikte ekipleri katıldı. 

Müdahale ve tahliye, hava köprüsü ile yaralı tahliye, dört kollu sedye ile yaralı tahliye ve serbest iniş gibi çeşitli yöntemlerin denendiği tatbikat başarıyla gerçekleştirildi. Gerçeğini aratmayan tatbikatta liseli öğrenciler heyecanlı anlar yaşadı.PAÜ DAK Topluluk Başkanı Burak Kahraman, depremin ani gelişen bir doğal afet türü olduğunu ifade ederek, bu tür tatbikatların belirli zaman aralıklarıyla tekrarlanması gerektiğini belirtti. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Lisede deprem tatbikatı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör