poyrazoğlu otomotiv etiler

Leylek için seferber oldular

Çivril’de ayağı saman balyasının tellerine takılan leylek, Çivril Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği yöneticileri, AYDEM ve itfaiye ekiplerinin ortak çalışmasıyla kurtarıldı.

09-08-2018 16:17

Çivril’e bağlı Tuğlu Mahallesi'nde akşam saatlerinde yaşanan olayda saman balyalarının üzerinde çırpınan leyleği gören Alper Çiftçi, hayvanı takıldığı telden kurtarmak istedi. Korkan leyleğin aşırı tepki vermesi nedeniyle yaklaşamayan Alper Çiftçi , durumu Çivril Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneğine haber verdi. Olay yerine gelen Dernek Başkanı Mine Orhan ve dernek üyeleri uzun uğraşlar sonucu leyleği takıldığı yerden kurtaramayınca itfaiye ve AYDEM'e haber vererek yardım istedi.

İhbar ile Tuğlu Mahallesi'ne giden AYDEM ve Denizli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ayakları saman balyasının tellerine dolanan leyleği kurtardı. Kurtarılan leylek Çivril Belediyesi Veterinerlerine teslim edildi.

Ayaklarına tel dolanan ve çırpınma ile yaralanan leylek Çivril Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniğinde tedavi edildikten sonra doğal ortamına bırakılacak.

 İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Leylek için seferber oldular
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör