etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

Kutludağ’a ödül sürprizi

Gazetemizin yazarlarından  emekli öğretim görevlisi Şerif Kutludağ’ın şiiri, beste yarışmasında ödül adlı. Kemal Külah’ın bestesi 327 eser arasından ilk 13’e giren eser mansiyon ödülüne layık görüldü.

15-05-2019 14:15

Pamukkale Üniversitesi Türkçe Eğitim Bölümü’nden emekli şair ve gazetemizin yazarlarından Şerif Kutludağ’ın “Güneş Ektim Gönlüme” isimli şiir kitabında bulunan “Sevda Pınarından Taşan Sevgiler” adlı şiiri, beste yarışmasında ödül aldı. 327 eserin yarıştığı beste yarışmasında Kutludağ’ın şiirini Denizli Marşı’nın da bestecisi olan Kemal Külah besteledi. Bu yıl 18.’incisi gerçekleşen Beste Yarışması’na 327 eser katıldı. Yarışma jürisi tarafından yapılan değerlendirme sonunda 13 eser final yarışmasına kaldı. Cadde Bostan Kültür Merkezi’ndeki final gecesinde ise sözleri Denizlili şair ve yazar Şerif Kutludağ’a ait “Sevda Pınarından Taşan Sevgiler” adlı beste mansiyon ödülüne layık görüldü.

Şerif Kutludağ, yarışmanın ve ödülün kendisine sürpriz olduğunu söyledi. Arkadaşı Bestekar Kemal Külah’ın kendisine sürpriz yaptığını dile getiren Kutludağ, “Denizli Marşı’nın da bestecisi Ahmet Külah’a şiir kitabımı hediye etmiştim. O da “Sevda Pınarından Taşan Sevgiler” adlı şiiri, bestelemiş ve yarışmaya katılmış. Bana sonra haber verdi. Çok mutlu oldum. Bestenin ödül alması  mutluluğumuzu daha da artırdı” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kutludağ’a ödül sürprizi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör