etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

“Kurula  var da çiftçiye yok mu?”

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizlili çiftçilerin iyi tarım uygulamaları prim desteğini hala alamamış olmamasını TBMM gündemine taşıdı. 

12-10-2018 10:51

TBMM Genel Kurulu’nda Denizlili çiftçilerin aylardır beklediği prim desteklerinin neden ödenmediğini gündeme getiren Biçer Karaca, “Cumhurbaşkanlığına bağlı yandaş 9 kurula atanan 76 kurul üyesinin maaşları için 10 milyon 756 bin lira  ödenek var,  ama çiftçiye gelince ödenek yok!” diyerek tepkisini dile getirdi.

Bölge illerinde ödenmiş olmasına rağmen Denizlili çiftçilere her yıl temmuz-ağustos aylarında ödenen desteğin hala verilmediğine dikkat çeken Biçer Karaca, “İyi tarım uygulamaları prim desteği adı altında meyvecilik ve kekik lavanta adaçayı gibi tıbbi aromatik bitki üreticilerine ödenmekte olan destek her yıl 30 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri arasında ödenmekte iken 2017 İyi tarım uygulamaları prim desteği 2018 Ekim ayı ortalarına gelinmiş olunmasına rağmen Denizlili üreticilere ödenmedi.  2017 yılı tane mısır prim destekleri Denizlili çiftçilerimize ödenmedi. Hububat olarak adlandırılan arpa buğday ikinci icmal destekleme primleri de Denizlili üreticilerimize halen ödenmedi. 2019 bütçesinden 11 milyon ek ödenek devlet kasasından ayırmak mümkün iken çiftçinin, üreticinin destek ödemesine ödenek yok! O zaman soruyoruz; kurul üyelerine var da çiftçiye yok mu?” dedi.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “Kurula  var da çiftçiye yok mu?”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör