poyrazoğlu otomotiv etiler

Kursiyerlerden resim sergisi

Merkezefendi  Halk Eğitim Merkezi’nin  2017-2018 dönemi  resim sergisi, Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sanat Galerisi’nde açıldı. 30 kursiyerin 139 yağlı boya, pastel, karakalem ve ebru çalışmasının yer aldığı sergi, 31 Mayıs Perşembe gününe kadar gezilebilecek.

29-05-2018 15:50

Resim sergisi açılışına; Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hakan Erbayat, kurs öğretmeni Turgay İnci, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.  Sergide, 2017-2018 dönemi kursiyerleri tarafından hazırlanan yağlıboya,  karakalem, pastel ve ebru çalışmaları yer aldı.

Çoğunluğunu içlerinde resim tutkusu olan emekli ve ev hanımlarından oluşan 30 kursiyerin toplam 139 eserinin yer aldığı sergi ile ilgili bilgi veren kurs öğretmeni Turgay İnci, “Kursumuza devam eden ve içlerinde 8 yıllık kursiyerlerinde bulunduğu 30 arkadaşımızın çalışmaları bu sergide yer alıyor. Hem kursiyerlerimizin çalışmalarını sanatseverlerin beğenisini sunmak istedik hem de,  Halk Eğitim Merkezi’nin vermiş olduğu hizmetleri tanıtmak amacıyla yıl sonu sergisini açtık. Kursiyerlerimizin büyük bir bölümü emekli ve ev hanımlarından oluşuyor.  Hafta sonu kursumuza ise öğrenciler katılıyor” dedi.

Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır  Sergi Salonu’nda  açtığı sergi, 31 Mayıs Perşembe gününe kadar gezilebilecek.

Şengül BOZ

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kursiyerlerden resim sergisi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör