poyrazoğlu otomotiv
23 Mayıs 2019 Perşembe

Kurban Pazarı’nın rakipsiz Baron'u

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Denizli Canlı Hayvan Pazarı’nda hareketlilik artarken, 1 ton ağırlığındaki ‘Baron’ isimli kurbanlık boğa, görenleri hayrete düşürüyor. Sahibi Baron’a  kentte rakip aradıklarını söyledi. 

11-08-2018 11:23

Kurban Bayramı öncesi küçük ve büyükbaş hayvanlar görücüye çıkmaya başladı. Denizli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı’nda büyükbaş hayvanların satıldığı bölümde alım satışlar başlarken, satışa çıkan hayvanlardan en dikkat çekici olan ise 1 ton ağırlığındaki 'Baron' isimli kurbanlık boğa oldu. 

20 bin liradan satışa çıkan Baron'un sahibi Yaşar Sert, kurbanlıklarına pazarda ve kentte rakip aradıklarını söyledi. Baron’dan yaklaşık  650 kilogram et çıkacağını belirten Sert, pazarda bir eşinin olmadığını ileri sürdü. Kurbanlıkları açık alanda beslediklerini ifade eden Sert, Baron’un buğday, pehlivan yemi ve yonca yediğini vurguladı. Baron’un 2,5 yaşında olduğunu dile getiren Sert, hayvanı için henüz alıcı çıkmadığını sadece kilosu ve fiyatının sorulduğunu kaydetti. Sert,  Baron’u, Güney ilçesinden getirdiklerini ifade etti.  Sert, son olarak Baron için istedikleri 20 bin liralık fiyatta pazarlık paylarının da olduğunu sözlerine ekledi. 

Kurbanlık hayvan almak için pazara gelen ve Baron’u gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Vatandaşlar Baron’un fiyatının 20 bin lira olduğunu duyunca ikinci şaşkınlığı yaşıyor. 
İHA
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kurban Pazarı’nın rakipsiz Baron'u
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör