poyrazoğlu otomotiv
23 Mayıs 2019 Perşembe

Kupalar sahiplerini buldu

Merkezefendi Belediyesi’nin camilerde yaz kurslarına katılan çocuklar için düzenlediği Cami Çocukları Yaz Spor Şenlikleri’nde  kupalar sahiplerini buldu.  Başkan Subaşıoğlu, “1850 cami çocuğunun şenliğe katılması bizleri çok memnun etti” dedi. 

10-08-2018 19:02
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Merkezefendi İlçe Müftülüğü’yle birlikte düzenlenen Cami Çocukları Yaz Spor Şenlikleri tamamlandı. Selçukbey Spor Eğitim Merkezi’nde düzenlenen kupa törenine Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Merkezefendi İlçe Müftüsü Gencal Şenyayla, din görevlileri, çocuklar ve veliler katıldı. Futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, bayrak yarışı, satranç ve dart branşlarında kıyasıya mücadelelerin yaşandığı karşılaşmalarda dereceye giren çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kupa töreninde konuşan Merkezefendi İlçe Müftüsü Gencal Şenyayla, “Cami çocuklarını sporla buluşturan bu organizasyonu düzenlediği için başkanımıza  çok teşekkür ediyorum. Bu organizasyona 300’e yakın sınıfımızdan 1850 öğrencimiz katılım sağlamıştır. Türkiye’de örneği olmayan bu organizasyon hayata geçirildi” dedi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ise,  “8 bin çocuğumuzu camilerimizde Kur’an eğitimi ile ilgili ağırladık. 8 bin öğrencimize yaklaşık 180 bin  dondurma ikram ettik. Bu işte emek veren hocalarımız var, müezzinlerimiz var, hoca hanımlarımız var. Bu organizasyona 1850 öğrencimiz katıldı. Bu aslında çok önemli bir rekor. 1850 cami çocuğunun böyle güzel bir spor şenliğine katılmış olması  bizleri çok çok memnun etti. Önümüzdeki yıllarda cami çocuklarımızla ilgili bambaşka projelerle sizlerin karşısında olacağız” diye konuştu. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kupalar sahiplerini buldu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör