etiler poyrazoğlu otomotiv

Kültür Merkezi eğitim yuvası oluyor

Buldan Belediye Meclisi, Gölbaşı Mahallesi’nde bulunan Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nin  anaokulu olarak kullanılmak şartıyla Milli Eğitim Müdürlüğü’ne  devredilmesini  oy birliğiyle kabul etti. 

11-09-2019 14:02

Buldan Belediye Meclisi eylül ayı toplantısını gerçekleştirdi. 18 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda seçim heyecanı yaşandı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in başkanlığında toplanan Meclis’te, MHP İlçe Başkanı olarak atanan meclis üyesi Ahmet Özeşmen’in yerine MHP’li Mustafa Benli geldi. İstifa eden Özeşmen’in yerine yapılan oylamada Mustafa Benli, katip üyeliğe ve  İmar Komisyonu üyeliğine seçildi.  Tarihi Kentler Birliği’ne ise oy birliği ile Veli Tokdemir seçildi. Başkan Mustafa Şevik,  MHP İlçe Başkanı Özeşmen ile yeni meclis üyesi Mustafa Benli’ye yeni görevlerinde başarılar diledi. 

Mecliste ayrıca anaokulu  ihtiyacını karşılamak için, belediyeye ait Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nin, Maliye Hazinesine geçirilerek Milli Eğitim Bakanlığı’na  tahsis edilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Belediyenin imkanları doğrultusunda eğitime destek olmaya devam edeceklerini belirten Başkan Şevik,  “Öğrencilerin daha rahat ve çağdaş bir ortamda eğitim görebilmeleri için elimizden geleni yapacağız.  Belediye olarak her alanda eğitime tam destek vermeye devam edeceğiz” diyerek maddeyi oy birliği ile kabul eden meclis üyelerine teşekkür etti. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kültür Merkezi eğitim yuvası oluyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör