poyrazoğlu otomotiv etiler

Küçülen dünyada büyük halka olacaklar

Pamukkale Ahmet Çalışkan Anaokulu ve Pamukkale Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ortaklığı ile hazırlanan “Küçülen Dünyada Büyüyen Bir Halka Olmak” projesi ülke genelinde başvuru da bulanan yüzlerce proje arasında 19 proje içerisine girerek TÜBİTAK tarafından desteklendi.

04-07-2019 11:52

Proje eğitim programının açılışına İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Ahmet Çalışkan Anaokulu Müdürü Münire Kiriş, Müdür Yardımcısı Ebru Öztürk, öğretmenler Hürriyet Burhan, Kezban Zor ve Filiz Kansız ile proje ortağı olan Pamukkale Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulundan Dr. Öğretim Üyesi Eda Duruk ile Doç. Dr. Recep Şahin Arslan ve kursiyer öğretmenler katıldı. 

Denizli’de TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında hazırlanan ilk ve tek proje olan “Küçülen Dünyada Büyüyen Bir Halka Olmak”  projesiyle okul öncesi öğretmenlerinin “yaratıcı yazma tekniği ile hikaye yazımı ve anlatıcılığı”  gibi farklı yöntemlerle öğrencilerin sadece ana dillerinin gelişimine katkıda bulunulması değil, aynı zamanda yabancı bir dil olarak İngilizcede de farkındalık oluşturulması hedefleniyor. 

Proje eğitimine katılan okul öncesi öğretmenler sosyo-ekonomik düzeyi ortalamanın altında bulunan bölgelerin devlet okullarında çalışan 25 öğretmenden oluştu. Öğretmenlerin belirlenmesinde Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı kapsamında A2 seviyesinde İngilizce diline hâkim olmaları ve mesleklerinin 15. yılını geçmemiş olma ön şartı arandı.  Proje kapsamında ülkemizin farklı illerinden seçilen öğretmenlere 5 gün süreyle ilimizde eğitim verilecektir.

Proje kapsamında eğitimler, atölye çalışmaları ve oyun tabanlı uygulamalar Pamukkale Üniversite Yabancı Diller Yüksek Okulu ve Ahmet Çalışkan Anaokulu işbirliği içerisinde yapılacak.  Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Küçülen dünyada büyük halka olacaklar
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör