etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

Kredi kartı borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlara bazı bankalar  zorluk çıkardı

Ziraat Bankası’nın kredi kartı borcu olanların borçlarını uygun faizle ödemesini olarak sağlayan uygulamasından yararlanmak isteyen Denizlililer, hiç beklemedikleri bir engelle karşılaştı. Bazı bankalar  kredi kartı borçlularına resmi borç döküm belgesi vermedi, zorluklar çıkardı. 

11-01-2019 11:15

Kredi kartı borcu olan vatandaşların Ziraat Bankası’ndan uygun faizle borçlarını kapatabileceği müjdesi sonrası bankaya koşan Denizlililer, şok bir engelle karşılaştı. Kredi kartını aldığı bankaya giderek borcun resmi olarak son dökümünü isteyen vatandaşlara bankaların belgeyi vermekte zorluk çıkarması isyan ettirdi. Çoğu vatandaş belgeyi doldurtamadan bankalardan ayrılmak zorunda kaldı,  bazıları ise ısrarcı olup istenen belgeyi almayı başardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşların mevcut borçlarının daha kolay ödenebilmesi için Ziraat Bankası tarafından sağlanacağını açıkladığı krediye başvurular devam ediyor. Denizli’de de birçok vatandaş Ziraat Bankası şubelerine giderek Birleştiren İhtiyaç Kredisi’nden faydalanmak için başvuru yaptı. Kredi kartı borcunu daha düşük faiz oranlarıyla kapatmak isteyen vatandaşlar, 24 aya kadar aylık % 1,10 ve 60 aya kadar aylık % 1,20 faiz oranlarıyla sağlanan krediye yoğun talep gösterdi. 

Başvuru için maaş bordosu, kredi kartı borcu bulunan bankadan imzalı resmi borç dökümü, kimlik fotokopisi ve  krediden faydalanmak isteyen vatandaşların ödeyecekleri kredi kartını da kapatması isteniyor. Krediden yararlanmak için başvuran bir çok Denizlili, kredi kartını aldıkları bankalara giderek resmi borç döküm belgesi istedi. Ancak bazı bankalar ‘Dilekçeni yaz”, “Bugün gidin, biz size haber veririz, “Dilekçenize genel merkezin onayı verdikten sonra istediğiniz belgeyi veririz’ yanıtını verdi. Çoğu vatandaş belgeyi doldurtamadan bankalardan ayrılmak zorunda kaldı,  bazıları ise ısrarcı olup istenen belgeyi almayı başardı.

Ziraat Bankası’nın istediği belgenin bazı bankaların verilmemesine tepki gösteren vatandaşlar, bankaların tutumunu, borcun Ziraat Bankası tarafından ödendikten sonra kredi kartlarının tamamen kapatılacak olması endişesinden kaynaklandığını ileri sürdü. Belgenin verilmemesini anlamlandıramadıklarını belirten Denizlililer, ‘Rezil ediyorlar bizleri. Bu durumu düzeltin. Belgeyi vermek için deveye hendek atlatıyorlar. Bazı bankalar belgeyi vermemek için olmadık bahaneler ileri sürüyor. Bazıları istenen belgenin genel merkez tarafından gönderileceğini söylüyor” diyerek yaşadıkları sorunun çözülmesini istedi. Özkan TOKMAK

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kredi kartı borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlara bazı bankalar  zorluk çıkardı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör