etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Şubat 2020 Perşembe

KOSGEB’in Yurtdışı Pazar Destek Programı büyük ilgi gördü

Denizli Ticaret Odası, KOSGEB ile birlikte, daha fazla KOBİ’nin ihracat ve e-ticaret yapabilmesi için harekete geçti. Geniş bir katılımla gerçekleştirilen  toplantıda, KOSGEB tarafından başlatılan  Yeni Yurtdışı Pazar Destek Programı  hakkında DTO üyeleri bilgilendirildi.

09-10-2019 18:30

DTO’daki Yurtdışı Pazar Destek Programı Bilgilendirme Toplantısı’na, KOSGEB Denizli İl Müdürü Aziz Acar ve Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ın yanı sıra çok sayıda DTO üyesi ile çalışanı katıldı. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, odalarının yönetim kadroları ve her biri alanında uzmanlaşmış personeliyle, özellikle son birkaç yılda Denizli’de birçok ilke imza attığına dikkat çekti. Başkan Erdoğan, üyelerinin donanımlı hale gelebilmeleri için kurumlarla iş birliği halinde projeler yürüttüklerini de anlattı. 

DTO Başkanı Erdoğan KOSGEB ile çok sayıda iş birliği gerçekleştirdiklerinin altını çizerek, “Özellikle, meslek edindirmeye yönelik gayretler ile yeteneklerin keşfedilip işlenmesi, bunların zamanla topluma faydalı işler ve projelere dönüştürülerek ekonomiye kazandırılması, bizim için çok önemli ve değerli. Bu amaç doğrultusunda, KOSGEB ile birlikte, yurt içi ve yurt dışı fuarları, yıllık 600 üyemizin ziyaret etmesini sağlıyoruz. Sadece bu yıl Almanya’daki Berlin İnşaat Fuarı’na,  İspanya’daki Barselona ITMA Tekstil Makinaları Fuarı’na,  Rusya’daki Moskova Heimtekstil Fuarı’na,  Köln’deki Anuga Gıda Fuarı’na üyelerimizi gönderdik. Kasım ayında Belgrad’taki Mobilya Dekorasyon ve İnşaat Fuarı’na da Kosgeb desteğiyle, çok sayıda üyemizi göndereceğiz. Ocak ayında Almanya’daki Frankfurt Heimtekstil 2020 Fuarı’na da KOSGEB desteğiyle Denizli tarihindeki en güçlü ziyareti sağlamak için çalışmalarımıza başladık. Üyelerimizi, bu fuara Denizli tarihinde ilk defa, Kosgeb’den destek sağlayarak göndereceğiz. Tüm bu çalışmalarımızı daha verimli ve hızlı yürütebilmek adına, odamızda Kosgeb Temsilcilik Ofisi açtık. Denizli Ticaret Odamızın bünyesinde bulunan Denizli Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi Eğitim ve Danışmanlık Anonim Şirketimiz vasıtasıyla da, bunları tamamlayıcı, bazı çalışmalar yürütüyoruz. Aydın ve Muğla gibi çevre illere de hizmet veriyoruz. Bu olanaktan, sizler de faydalanabilirsiniz.” dedi. 

KOSGEB Denizli İl Müdürü Aziz Acar,  Yurt Dışı Destek Programı’na kimlerin başvurabileceğini anlattı. Acar, “Başvuru şartları arasında, işletmemizin son mali yıl verilerinin onaylanması yani en az bir yıl önce kurulmuş olması ve bilanço esasına göre defter tutması var. Bu iki şartı taşıyan ve KOSGEB'e kayıtlı her KOBİ’miz, bu destek programımıza başvurabiliyor. İşletmelerimiz, bu programımızdan sadece bir kez faydalanabiliyorlar” dedi. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - KOSGEB’in Yurtdışı Pazar Destek Programı büyük ilgi gördü
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör