poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Kooperatifçilik treni Denizli’de

Ticaret Bakanlığı tarafından sosyal kooperatif modeline yönelik farkındalığın artırılması amacıyla Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ve TCDD işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında 1 Ekim'de Ankara'dan yola çıkan tren, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Manisa, İzmir ve Aydın'ın ardından Denizli'ye geldi. 

11-10-2018 15:54

Denizli Tren Garı'nda düzenlenen karşılama törenine, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve protokol üyeleri katıldı. Kooperatifçilik Genel Müdürü Seymenoğlu, törende yaptığı konuşmada, Ticaret Bakanlığı tarafından özellikle dezavantajlı gruplara yönelik sosyal kooperatifçilikle ilgili bir proje başlatıldığını, bu projenin farklı bir şekilde tanıtılması için yollara çıktıklarını belirtti.
Bunun sadece kamunun yaptığı bir iş olmayıp, sivil toplum kuruluşlarının bu projenin içinde olmasını istediklerini vurgulayan Seymenoğlu,  "Trenimizde 20'nin üzerinde konusunda uzman arkadaşlarımız, kooperatifçi, sivil toplum kuruluşu, ortağı, yöneticileri ve birçok uzmandan oluşan ekiple yola çıktık. Ankara'dan üç bakanımızın katıldığı bir açılış programıyla 1 Ekim'de hareket ettik. Yola çıkışımız, amacımız çok güzel bir hedef için. Dezavantajlı gruplara yönelik bir proje. Dezavantajlı gruptan kastımız ne? Bizim en büyük hedef kitlelerimizden birisi engelliler, yaşlılar, bakıma muhtaç çocuklar, kimsesiz çocuklar. Hatta çalışan annelerimizin bakıma ihtiyaç duyan çocukları, uzun süreli işsizler ve son zamanlarda ülkemizde önemli bir yere sahip olan göçmenler, hem kuzeyden hem güneyimizden Türkiye bir göç noktasında. Bu tip dezavantajlı gruplara yönelik bir proje geliştirdik. Kooperatif modeli ile dezavantajlı insanların tek başlarına yapamayacakları işleri kooperatif modeli ile yapmalarını sağlamak istiyoruz" dedi. 

Kentte bulunacakları süre boyunca çeşitli etkinlikler yapacaklarını anlatan Seymenoğlu, geleceği şekillendirecek çocuklara kooperatifçiliği aşılamak için ilkokuldaki öğrencilere yönelik kodlama eğitimi programına katılacaklarını, en yakın zamanda iş hayatına atılacak üniversite gençliğine yönelik üniversitede bir söyleşi gerçekleştirileceğini kaydetti. Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni ile kente gelen uzmanlar, gar programının ardından Denizli Valiliğinde sosyal kooperatifçilik tanıtım toplantısına katıldı.
AA
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kooperatifçilik treni Denizli’de
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör