poyrazoğlu otomotiv etiler

Kooperatif arsasına yeni işyeri ve konutlar yapılacak

Buldan Pazaryeri’nde bulunan 1 Nolu Dokumacılar Kooperatifi’ne ait arsaya bina yapımı için düzenlenen sözleşme törenle imzalandı. 2 bin 800 metrekare alana işyeri ve konut yapılacak.

08-01-2018 17:46

Yaklaşık bir yıl önce yıkılan pazaryerindeki 1Nolu Dokumacılar Kooperatifine ait 2 bin 800 metrekare arazi üzerine yapılacak işyeri ve konut inşaatı  için sözleşme imza töreni gerçekleştirildi.

Kooperatif ofisinde düzenlenen törene, Kooperatif Başkanı Ahmet Bilgin, müteahit firma Büyük Selçuklu İnşaat sahibi Mesut Sarıbaloğlu ile 1Nolu Dokumacılar Kooperatifi yönetim ve denetim kurulu üyeleri ve kooperatif ortakları katıldı.

Uzun bir süreçten geçerek büyük çabalar sonucunda kooperatif bünyesinde bulunan arazi için en iyisini ve en güzelini amaçladıklarını belirten Başkan Ahmet Bilgin “Yaklaşık bir yıl önce Buldan’ın en gözde yeri olan arazimizi değerlendirmek amacıyla kentsel dönüşüm çalışmalarıyla işe başladık. Arsamızın üzerinde bulunan işyerlerinin boşaltılmasının ardından ince eleyip sık dokuyarak en iyi şekilde değerlendirilmesi için inşaat firmalarıyla görüşmelerde bulunduk. Bizlere taslak projelerle başvurularını yaptılar. Bizler de verilen teklifleri en ince ayrıntılarıyla ele aldık. Genel kurulumuzun verdiği yetkililerle, gerek ortaklarımızın gerekse de Buldan’ın menfaatlerini düşünerek Büyük Selçuklu İnşaat firmasının teklifini uygun bulduk. Bugüne kadar gecikmesinin en önemli sebebi budur. Artık sıkıntılı sürecin sonuna geldik. 2.800 metrekare arsamızın altı otoparklı, ilk iki katı işyeri ve üst katlarda daireler yer alacak ve iki blok olarak yapılacak. Mayıs ayında temel atımını törenle yapacağız” dedi.
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kooperatif arsasına yeni işyeri ve konutlar yapılacak
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör