poyrazoğlu otomotiv etiler

Kocaçukur hayat buldu

Pamukkale Belediyesi’nin himayesine geçen, halk arasında Naturel Park olarak bilinen Kocaçukur, hayata döndü. Kocaçukur, son dönemde gündüz olduğu kadar geceleri de rağbet görmeye başladı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Yaz boyunca hafta sonları akşamları canlı müzik keyfini yaşayan misafirlerimiz, Kurban Bayramı öncesinde hizmete giren yüzme havuzumuzda da yazın sıcak günlerinin tadını çıkardılar” dedi.

08-09-2018 11:12

Pamukkale travertenlerinin hemen altında bulunan Kocaçukur, manzarası ve temiz havası ile bölge turizmine destekleyici öğelerden biri konumuna geldi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin başta olmak üzere ve diğer resmi kurumlar da Pamukkale travertenlerinin yerel yönetime devredilmesi noktasında ciddi mücadele vermişlerdi. Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, mücadelenin sonuç verdiğini belirterek, 2017 Aralık Ayı Belediye Meclisi’nde tüm Denizli’ye ve ilçeye Pamukkale’nin turizmine olumlu katkı sunacak olan gelişmenin müjdesini vermiş, Kocaçukur’un artık Pamukkale Belediyesi’nin himayesinde olduğunu duyurmuştu.

“Kocaçukur artık hak ettiği değeri buldu”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, kısa bir sürede Kocaçukur’un hak ettiği değere kavuştuğunu belirtti. Yıllardır sadece dışarıdan gelen turistlerin uğrayıp geçtiği, temizlik ve bakım konusunda sıkıntılı, yerli halktan tamamen kopuk bir işletme olan Kocaçukur’un, Pamukkale Belediyesi’nin himayesine geçmesiyle adeta yeniden hayat bulduğunu ifade eden Gürlesin, “Belediyemizin himayesine geçtikten sonra derhal çalışmalarımıza başladık. Tüm eksiklikleri giderdik, yenileme çalışmalarını gerçekleştirdik. Biz burada, hiçbir ticari kaygı gözetmeden sadece halkımızın yıllardır uzak kaldığı Pamukkale’ye gelerek, sosyal yaşantılarına alternatif bir seçenek oluşturmak istedik. Halkımızı burada eskiye göre daha uygun fiyatlarla daha kaliteli bir şekilde beyaz cennete kavuşturmuş olduk” dedi. Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kocaçukur hayat buldu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör