poyrazoğlu otomotiv etiler

Koca Mektep’te Meslek Fuarı

Koca Mektep adıyla bilinen ve Denizli eğitiminin yapıtaşı Denizli Lisesi, Türkiye’de ilk olarak uygulamaya koyduğu Meslek Fuarı’nın üçüncüsünü gerçekleştirdi. Fuara katılan çeşitli meslek gruplarından eski mezunlar, öğrencilerle bir araya gelerek meslek seçimi konusundaki tecrübelerini paylaştı. 

21-11-2019 12:43

Cumhuriyet Dönemi’nde açılan ilk liselerinden olan Denizli Lisesi tarihi boyunca gerek Denizli’nin, gerekse Türkiye’nin önde gelen pek çok değerini yetiştirmiş olmanın gururunu yaşıyor. Okul Yönetimi, Rehberlik Öğretmeni Hüseyin Tekdemir’in girişimleriyle Meslek Fuarı olarak yeni bir atılım gerçekleştirdi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Fuarda meslek sahibi olan eski mezunlarla mezun olacak Koca Mekteplilerin buluşması ve üniversite adaylarının meslek seçimi konusunda birebir bilgi edinmeleri amaçlandı.

 İlk olarak Denizli Lisesi Kütüphanesinde bir araya gelen eski mezunlar bir süre sonra etkinlik alanı olan Kapalı Spor Salonuna geçti. Burada kendileri için ayrılan masalara yerleşen Koca Mektepliler mezuniyete adım atacak olan öğrencilerle bir araya geldi. Seçilen mesleğin istihdam olanakları,  meslek ile kişilik uyumu, çevrenin tesiriyle yanlış meslek seçimi ve olumsuz sonuçları gibi konuların konuşulduğu masalarda başarı basamakların nasıl çıkılacağı konusunda gençler bilgilendirildi. Okul mezunları daha sonra Denizli Lisesi Müzesi’ni gezerek okul yıllarına yolculuk yaptı. Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Koca Mektep’te Meslek Fuarı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör