etiler poyrazoğlu otomotiv
19 Haziran 2019 Çarşamba

Kızılay, yeri araçlarla daha güçlü

Türk Kızılay’ı Denizli Şubesine kazandırılan ‘Kan Bağış Aracı’ ve “Seyyar İkram Aracının” faaliyete geçmesi nedeniyle açılış töreni yapıldı. Törende konuşan Türk Kızılay’ı Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu, “ Türk Kızılay’ı insancıllığın, merhametin, tarafsızlığın ve başarının simgesidir” dedi.

12-12-2018 10:47

Türk Kızılay’ı Denizli Şubesine hayırseverlerin bağışları ile kazandırılan 'Kan Bağış Aracı' ve 'Seyyar İkram Aracını düzenlenen törenle hizmete aldı. Bayramyeri Meydanında düzenlenen açılış törenine Türk Kızılay’ı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Türk Kızılay’ı Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu vatandaşlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Türk Kızılay’ı Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu, “Belki küçük bir yatırım, belki önemsiz gibi görünebilir ama biz bu günü, bu açılışı çok önemsiyoruz.  Bugün bizim düğün günümüz. Kızılay bu sene 150. yaşını idrak ediyor. Bir kısım idealist doktor tarafından 1868 yılında Osmanlı yaralı ve hasta askerlere yardım cemiyeti adı altında faaliyete başlayıp daha sonra Hilal-i Ahmer adını alan bu iyilik hareketi şimdi kısaca Türk Kızılay olarak anılıyor. ‘Hilal-i Ahmer’ bizim çok önem verdiğimiz isimlerden bir tanesi. Bugünkü ikram aracımıza, seyyar mutfağımıza Türk Kızılay’ının şimdiki amblemi ile birlikte ‘Hilal-i Ahmer’ amblemini de ekledim” dedi.

Türk Kızılay’ı Genel Sekreteri Hüseyin Can ise, “150. kuruluş yıldönümümüzü kutladığımız bu günlerde geldiğimiz noktalar, yakaladığımız hedefler anlatarak bitmez. Biz bugün geldiğimiz nokta itibariyle insanların diline, dinine, rengine, mezhebine, bulunduğu siyasi görüşüne bakmaksızın nerede ihtiyaç sahibi bir insan varsa orada Kızılay’ın şefkat elini bir şekilde insanımıza ulaştırmaya çalıştık. Denizlili yardımseverlerimize çok teşekkür ederiz bu iki güzel aracı Türk Kızılay’ına kazandırdıkları için” diye konuştu. Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kızılay, yeri araçlarla daha güçlü
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör