etiler poyrazoğlu otomotiv

Kızılay kurban vekaleti bekliyor

Geçtiğimiz yıl kurban vekaletinde Türkiye 9’uncusu olan Kızılay Denizli Şube Başkanlığı ,kurban vekaleti almaya devam ediyor. Kızılay Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu, Denizli halkına çağrıda bulundu.

18-08-2018 14:17

Kurban Bayramı öncesinde kurban vekaletinde bulunmak isteyen vatandaşlar için Denizli Kızılay Şube Başkanı Erdal Otçu basın açıklaması yaptı. Kurban fiyatlarının ne kadar olduğunu ve vekalet şartlarını dile getiren Otçu, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi, “ Bu yıl  kurban vekalet hisse bedeli  750 TL’dir. Türkiye çapında ki tüm et ve süt kurumları kurban bayramında sadece Kızılay’a hizmet veriyor” dedi.

 “Kurban kesimleri Kurban Bayramı’nın üçüncü gününe kadar devam ediyor” diyen Otçu, “Türk

Kızılay’ının almış olduğu kurban vekaletleri  veteriner hekim, kameraman,  din görevlisi ve noter nezaretinde yapılıyor.  Et ve Süt Kurumunda kesilen hayvanlar önce dinlenme odasına sonra soğuk hava deposuna daha sonra  işlenmiş et olarak raf ömrü 18 ay olan konserve kutularda muhafaza ediliyor ve yıl boyu ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor’’ dedi.

Kurban vekaletinde oldukça titiz çalışıldığını belirten Otçu,  “Her bir hayvanın karkas et olarak 150 kg olması gerekiyor. Kızılay kurban vekaletine oldukça dikkatli ve titiz yaklaşıyor. Vatandaşlarımız eğer evelerinden çıkamayacak durumda iseler bize telefon ettikleri takdirde biz evlerine giderek vekalet alabiliyoruz. Vekalet ödemelerinde kredi kartı da kullanabilir.  4 taksite kadar imkan sunuyoruz. Geçen yıl kurban vekaletin de tüm Türkiye’de dokuzuncu olmuştuk.  Bu yılda halkımızın destekleriyle yine güzel bir derece almayı ümit ediyoruz” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kızılay kurban vekaleti bekliyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör