poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Kitap okudular, ödülü kaptılar

Merkezefendi Belediyesi tarafından düzenlenen Merkezefendi Okutur Projesi kapsamında düzenlenen kitap okuma yarışmasının ödül töreni Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda yapıldı.  

11-05-2018 18:25
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Geçen ay Merkezefendi Okutur sloganıyla başlatılan kitap okuma yarışmasında, 40 okuldan 6 bin öğrenci ‘Siyer-i Nebi (Hazreti Peygamberimin Hayatı)’ adlı kitabı okuyarak, daha sonra kitapla ilgili soruların sorulduğu sınava girmişti. Sınavda başarı sağlayan öğrencilere ödülleri Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen törenle verildi. 

Törene Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürü Şaban Altınsuyu, Merkezefendi İlçe Müftüsü Gencal Şenyayla, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Törende konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Bu proje Peygamber Efendimizin hayatını okutmak adına tasarlandı. Diyanet yayınlarının bastırmış olduğu Siyer-i Nebi kitabını Merkezefendi sınırları içerisinde 6 bin çocuğumuza okutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün burada 120 öğrencimize ödül vereceğiz ama aslında yarışmanın birincisi 6 bin öğrencimizin kendisidir. Bütün katılanlara teşekkür ediyoruz. Yarışmamızda her okuldan ilk 3’e girene hediye çeklerini takdim edeceğiz” dedi. 

Yarışmaya katılan görme engelli  Feyza Nur Kaya, okulunda birinci olarak önemli başarıya imza attı. Subaşıoğlu, Fatma Nur Kaya’yı özel olarak kutladı. 

 “TÜRKİYE ÇAPINDA BÜYÜK BİR ETKİNLİK”
6 bin öğrenciye bir anda kitap okutmanın Türkiye çapında önemli bir etkinlik olduğunu belirten Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, “Merkezefendi’nin eğitim alanında yaptıklarını anlatmamıza gerek yok. Bu yarışmada dereceye girmiş ya da girememiş öğrencilerimize, okumayı sevdiren öğretmenlerimize ve öğrencilerimizin anne babalarına da teşekkür ediyoruz. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu. 
Merkezefendi İlçe Müftüsü Gencal Şenyayla ise, “Kitabın, okumanın yok olmaya yüz tuttuğu bir zamanda, okumayı değer olarak kabul eden ilçe belediyemiz, ilçe müftülüğümüz ve ilçe milli eğitimimizle beraber yürüttüğü bir çalışma ile güzel bir proje ortaya konulmuş oldu ve çocuklarımız okumaya ısındırılmış, alıştırılmış oldu. Bu projenin her türlü güzellikleri doğurması temennisi ile bizlere de bu projede yer veren değerli belediyemize ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Törende okullarında sınavda birinci olan öğrencilere 250 lira, ikinci olan öğrencilere 200 lira ve üçüncü olan öğrencilere ise 150 liralık  hediye çeki verildi.
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kitap okudular, ödülü kaptılar
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör