poyrazoğlu otomotiv etiler

Kitap Fuarı’na Denizlili yazarlar damga vurdu

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Ege’nin en büyük Kitap Fuarı’na, Denizlili yazarlar damga vurdu. Türkiye genelinde tanınan 150’den fazla yazarın yanı sıra Denizlili 70’e yakın yazar açılan stantlarda kitaplarını tanıttı, imza günü düzenledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı stantta ise Kültür Yayınları kapsamında yayınlanan kitaplar okuyucularla buluştu. 

07-04-2018 13:14

Denizli 2. Kitap Fuarı’nın en kalabalık grubu Denizlili yazarlar oluşturdu. Fuarda 70’e yakın Denizlili yazar açtıkları stantlarda eserlerini tanıtıp, kitaplarını imzaladı, düzenlenen söyleşilerle okurlarıyla buluştu. Fuarda Denizlili yazarlar için stantlar oluşturulurken, Denizli Büyükşehir Belediyesi de kurduğu stantta Kültür Yayınları’nın tanıtımını yaptı. Büyükşehir Belediyesi’nin standında Kültür Yayınları tarafından yayınlanan 144 kitabın yazarları eserlerini imzaladı, kitap dostlarıyla buluştu. 

Ayrıca Denizlili yazarlar Özlem Yayınevi, Başarırlar Yayınevi, Mavi Nefes Yayınevi aracılığıyla yayınladıklarını kitaplarını fuarda okurlarla buluşturdu. DEHA 20 Gazetesi yazarlarından Ömür Eke, Prof. Dr. Önder Göçgün ve Süleyman Boz’un yanı sıra Mukaddes Başdil, Aylin Müftüler ve Hakan Keysan, Yaşar Oğuz Ergun, İbrahim İmamoğlu, Hasan Kallimci, Fahrettin Koyuncu, Ahmet Fuat Özkan, Hakkı Hakan Tok ve Nizami Çubuk  kendilerine ayrılan stantlarda dönüşümlü olarak okurlarıyla söyleşi gerçekleştirdi, kitaplarını imzaladı.

İLESAM’a (İlin Edebiyat Sanat Eserler Meslek Birliği) bağlı yazarlar standında ise Şerif Kutludağ, Arzu Subakan Kabukçu, Bilal Tekin ve Bülent Rıza Özkan’ın da içinde yer aldığı yazarlar grubu imza programında bir araya geldi. 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları standını ziyaret etti. Egenin en büyük kitap fuarına Denizlili yazarların eserleriyle ayrı bir güzellik kattığını belirten Zolan, “Büyükşehir Belediyesi olarak kültür ve sanata ayrı bir önem veriyoruz. Denizli adına söylenen her söz, yazılan her kitap bizim için değerlidir. Kültür Yayınları ile Denizlimizin kültürüne 144 eser kazandırdık. Kitap Fuarı’nı her gün binlerce vatandaşımız ziyaret ediyor, yazarlarla bir araya geliyor. Denizlili yazarlarımız da fuarımıza ayrı bir değer katıyor” dedi.

Ayhan AKAR

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kitap Fuarı’na Denizlili yazarlar damga vurdu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör