poyrazoğlu otomotiv etiler

Kitap Fuarı kapılarını açıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Ege’nin en büyük kitap fuarı yarın kapılarını açıyor. Yüzlerce yazar ve yayınevinin Denizlililerle buluşacağı fuarın resmi açılış töreni cumartesi günü gerçekleştirilecek. 

29-03-2018 17:46

Büyükşehir Belediyesi, kitapseverlerin heyecanla beklediği Ege’nin en büyük kitap fuarının ikincisinin kapılarını yarın açıyor. 30 Mart-8 Nisan tarihleri arasında kapılarını açacak Büyükşehir Belediyesi 2. Kitap Fuarı’nın resmi açılış töreni ise 31 Mart Cumartesi günü saat 11:00’de gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin en ünlü yazarları ve yayınevlerinin katıldığı fuarın onur konuğu ise Denizlili araştırmacı yazar Yrd. Doç. Dr. Mustafa Tatcı olacak. Gelenekli Türk-İslam Sanatları Sergisi'nin de sanatseverlerle buluşacağı fuar açılışında ayrıca Denizli Büyükşehir Belediyesi 1. Ulusal Karikatür Yarışması’nda dereceye giren karikatüristlere ödülleri verilecek ve ayrıca eserleri sergilenecek.

Ücretsiz ulaşım İstiklal Caddesi'nden 

Hafta içi 10:00-20:00, hafta sonu ise 10.00-21.00 saatleri arasında fuarı ziyaret edebilecek Denizlililer için şehir merkezinden ücretsiz otobüs kaldırılacak. Çevre illerden de çok sayıda katılımın beklendiği Denizli Büyükşehir Belediyesi 2. Kitap Fuarı için hafta içi her saat başı, hafta sonu ise 30 dakika arayla İstiklal Caddesi’ndeki eski kütüphane önünden ücretsiz otobüsler kaldırılacak.  

 

Başkan Osman Zolan'dan fuara davet 

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ikinci kez düzenledikleri fuara yoğun katılım beklediklerini belirterek, her gün Türkiye'nin en ünlü yazarlarının imza günlerinde okurlarıyla buluşacağını söyledi. Denizli’nin fuar şehri olmasını istediklerini vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine gençlerimizi, çocuklarımızı kitapla buluşturacağız. Ben tüm hemşehrilerimi fuarımıza, kitapla ve yazarlarımızla buluşmaya davet ediyorum” dedi.

 Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kitap Fuarı kapılarını açıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör