etiler poyrazoğlu otomotiv

Kırsal kalkınma yatırımlarını anlattılar

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü uzmanları, kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak için hayata geçirilen Kırsal Kalkınma Yatırım Destekleri konusunda bilgilendirme toplantıları düzenledi.

21-09-2019 14:41

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında uygulanacak olan yatırımlara yönelik desteklerin usül ve esaslarını belirleyen Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımları Desteklenmesi hakkındaki  tebliğ 2 Ağustos’ta Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak. tarım ve tarım dışı istihdamı geliştirmek, gelirleri artırmak ve farklılaştırmak için kadın ve genç girişimciler öncelikli olmak üzere gerçek ve tüzel kişilerin ekonomik faaliyetlerine yönelik yatırımlara verilen yüzde 50 hibe desteği projesine başvurular başladı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü uzmanları 30 Eylül’de sona erecek başvurular öncesi proje şartları ile 19 ilçede eğitim toplantıları düzenledi. Müdürlük uzmanları, projenin şartnamesi, başvuru şekli konusunda detaylı bilgiler verdi. Haber Merkezi

 

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kırsal kalkınma yatırımlarını anlattılar
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör