etiler poyrazoğlu otomotiv

Kırsal Kalkınma Yatırımlarına %50 Hibe Desteği

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın kırsal kalkınma yatırmalarına yüzde 50 hibe desteği müracaatları başladı. Başvurular 11 Aralık 2017’de sona erecek.

14-09-2017 19:06

Denizli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, “Bakanlığımızca kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak, tarım ve tarım dışı istihdamı geliştirmek, gelirleri artırmak ve farklılaştırmak amacıyla kadın ve genç girişimciler öncelikli olmak üzere gerçek ve tüzel kişilerin ekonomik faaliyetlerine yönelik yatırımlara verilen yüzde 50 hibe desteği uygulamasına başvurular başlamıştır” denildi.

 Aynı açıklamada,  tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi, yenilenebilir enerji kaynakları kullanan yeni sera yapımı, hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması gibi ekonomik yatırımlar ile kırsal turizm yatırımları, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesi, el sanatları ve katma değerli ürünler, bilişim sistemleri ve eğitim ile ilgili kırsal ekonomik altyapı yatırımları yüzde 50 hibe programı kapsamında destekleneceği belirtildi.

BİR MİLYONA KADAR HİBE DESTEĞİ

İl Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre, yatırım konularında hibeye esas proje tutarının 2 milyon TL, yatırım niteliği kapasite artırımı veya teknoloji yenileme olan başvurularda 1 milyon 500 bin TL, yatırım niteliği tamamlama olan başvurularda ise 1 milyon 750 bin liralık projenin, yüzde 50’si hibe yoluyla desteklenecek.  

Hibeye esas proje tutarı alt limiti en az 30 bin TL olması gerek, bu limitin altındaki başvuruların kabul edilmeyecek.

SAN BAŞVURU TARİHİ 11 ARALIK

 Hibe başvurularının 13 Eylül tarihi itibariyle başladığının belirtildiği açıklamada, müracaatların 8 Aralık 2017 tarihinde sona ereceği vurgulandı.  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde yayınladığı duyuruda ayrıca,   “Bakanlığımızca belirlenen İlimiz yaklaşık bütçesinin yeterli olması durumunda program teklif listesinde yer alan tüm başvurular yatırım programına alınır. Bütçe yetersiz ise; sektörel  bazda ilin birinci öncelikli proje konusunda en yüksek puan alan başvurudan başlanarak, o il için belirlenen bütçe kapsamında sırası ile diğer sektörlerin en yüksek puan alan projeleri programa alınır. Tüm sektörlerdeki birinci sırada yer alan projeler programa alındıktan sonra bütçe imkânları dâhilinde aynı yöntem ile diğer projeler de programa alınmaya devam edilerek program oluşturulur” denildi.

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kırsal Kalkınma Yatırımlarına %50 Hibe Desteği
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör