poyrazoğlu otomotiv etiler

Kilit parke taşında  tarihi rekor 

Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerdeki beton kilit parke taşı yatırım programı  rekora doğru gidiyor. Son 2 yılda 17 ilçede 3,7 milyon metrekare kilit parke taşı döşeyen Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 3,2 milyon metrekare kilit parke taşı daha döşeyecek. 

20-02-2018 18:42

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin mahallelerde hayata geçirdiği beton kilit parke taşı yatırım programı tarihi rekora gidiyor.  Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılında 17 ilçe belediyesine yol ve meydanlara döşenmesi için 600 bin metrekare beton kilit parke taşı hibe etti. Beton kilit parke taşı döşeme işini kendi imkanları ile yapmaya başlayan Büyükşehir Belediyesi son 2 yılda  bu rakamı 3,7 milyon metrekareye çıkardı. Denizli'nin 17 ilçesinin en ücra mahallesinde bile vatandaşları toz ve çamurdan kurtaran Büyükşehir Belediyesi, beton kilit parke taşı yatırım programına 2018 yılında da devam ediyor. Bu yıl 3,2 milyon metrekare beton kilit parke taşı daha döşeyecek. Bu yıl yapılacak yatırımla kilit parke taşı döşenen alan 7.5 milyon metrekareye ulaşacak. 

Edirne'ye yol olur

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizlililerin daha rahat, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi için çalıştıklarını belirterek, "En ücra mahallelerimizde bile vatandaşlarımızın ayağı yazın toza, kışın  çamura değmesin istiyoruz. Çok şükür bu hedefe doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Bugüne kadar 17 ilçemizin yüzlerce mahallesinde yaklaşık 4,3 milyon metrekare kilit parke taşı döşedik. Bu yıl ise 3,2 milyon metrekare daha kilit parke taşı döşeyeceğiz. Bu azımsanacak bir rakam değil. Döşenen parke taşlarıyla Denizli'den başlayarak 10 metre genişliğinde yol yapsak, bu yol Edirne'yi geçer" dedi. Vatandaşların bu yatırımdan çok memnun olduğunu vurgulayan  Zolan, "Tüm ilçelerimize hizmet etmeye devam ediyoruz" diye konuştu.

 Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kilit parke taşında  tarihi rekor 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör