poyrazoğlu otomotiv etiler

Kıbrıs Barış Harekâtı Şehidinin adı Merkezefendi’de yaşayacak

Kıbrıs Barış Harekâtı’nda şehit olan Denizlili Astsubay Ali Erdemir’in ismi, Merkezefendi’nin Yenişehir Mahallesi’nde bir parkta yaşayacak. 

20-07-2017 14:59

Bolu Komando Taburu’ndan 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’na Komando Paraşüt Astsubay olarak katılan ve 21 Temmuz 1974’de şehit olan, Merkezefendi Belediyesi Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyesi Osman Erdemir’in kardeşi Astsubay Ali Erdemir’in adı, Yenişehir Mahallesi’nde bulunan kapalı pazaryerinin karşısındaki parka verildi. 

BAŞKAN SUBAŞIOĞLU’NDAN AÇILIŞA DAVET
Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Denizlilileri parkın açılışına davet etti. Başkan Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediye Meclisimizle 1974 yılındaki Kıbrıs Barış Harekâtı’nda şehit olan, aynı zamanda belediye meclisimizin üyesi Osman Erdemir’in kardeşi Astsubay Ali Erdemir’in isminin bir parka verilmesi kararını almıştık. O karar üzerine Yenişehir Mahallemizdeki kapalı pazaryerinin karşısında bulunan parka kahraman şehidimizin adını verdik. 21 Temmuz’ da yani şehidimizin şehadet mertebesine ulaştığı günde saat 20.00’da açılışı gerçekleştireceğiz. Ali Erdemir, vatan için gözünü bile kırpmadan canını feda etmiş önemli bir büyüğümüzdür. Vatanımız için canlarını feda eden kahramanlarımızı asla unutmayacağız” dedi.

ALİ ERDEMİR KİMDİR?
1954 doğumlu Ali Erdemir Bolu Komando Taburundan 1974 Barış Harekâtına Komando Paraşüt Astsubay olarak katılmış, 21 Temmuz 1974’de kahramanca çarpışarak şehit olmuştur. Evli olup Aralık 1974’de bir oğlu olmuştur.
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kıbrıs Barış Harekâtı Şehidinin adı Merkezefendi’de yaşayacak
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör