poyrazoğlu otomotiv etiler

Keçeci’yle yola devam

Denizli Sanayi Odası’nın 1208 üyesi sandığa gitti. 7 ay önce yeniden aday olmayacağını açıklayan 12 yıllık Başkan Müjdat Keçeci, göreve devam etmesi yolundaki yoğun ısrarlar üzerine kararını değiştirdi ve yeniden aday oldu. Genel kurulda üyeler Keçeci’ye 4. Dönem için görev verirken, 17 meslek komitesinden 3’ünde  iki liste yarıştı.

05-04-2018 15:40

Sanayi Odası’nda seçim heyecanı yaşandı. Hizmet binasında yapılan genel kurulda  sabah saat 09.00’da 1208 üye oy kullanmaya başladı. 1208 üyesi bulunan Sanayi Odası’nda 479 üye oy kullandı.  17 meslek komitesinden 14’ünde seçimler tek listeyle yapıldı.  2. meslek komitesi olan tekstilde, 10. Meslek komitesi olan kimya gurubunda ve12. meslek komitesi olan taş ve toprak ürünlerinde iki liste yarıştı.

37 kişilik meclis

DSO seçimlerinde öncelikle üyeler 17 meslek komitesinin üyelerini ve  37 kişilik meclisi belirleyecek.  11 Nisan Çarşamba günü ise yeni oluşan meclis üyeleri kapalı zarf usulüne göre, meclis üyeleri arasından 1 yönetim kurulu başkanı, 8 yönetim kurulu asil üyesi ve 8 yönetim kurulu yedek üyesini belirleyecek.

İkna edildi

Seçimler sonunda 12 yıldır Denizli Sanayi Odası Başkanı olarak görev yapan Müjdat Keçeci, güven tazeledi. Ekim ayında yapılması gereken seçimler öncesi basın toplantısı düzenleyerek aday olmayacağını açıklayan Keçeci, göreve devam etmesi yolundaki yoğun talep ve ısrar üzerine yeniden aday olma kararı aldı. Keçeci, rahat geçen seçim sonunda 4 yıl sürecek 4. Dönemi’ne de başlamış oldu.

Üç komitede heyecan

Sanayi Odası seçimlerinde heyecan 3 meslek komitesinde yaşandı. 2. grupta Uğurlu Tekstil’den Osman Uğurlu ve Coşkun Kaya 15 oyla meclise girmeye hak kazandı. Bu grupta Mayer Tekstil’in listesi 14 oy alabildi. 10. Meslek grubunda Zafer Gökşin’in listesine karşı Güven Dokumacı ve Kadir Ozansoy 16 oy farkla meclise girdi. 12. Grup’ta 31 oy alan Semra Acar ve Efraim Duman, 13 oy alan Ege Prefabrik’in listesine karşı meclise giren isimler oldu.

Güzel bir meclis oldu

Seçimlere katılımın yoğun olduğunu dikkat çeken  Müjdat Keçeci, “Katılım yoğun. Sakin bir seçim geçirdik. Sanayi Odası, Denizli’nin önemli sivil toplum örgütlerinden biri. Denizli sanayisini bir adım öne taşıyabilmek, yeni yatırımların önünü açmak için çalışan bir odayız. Sanayicimizin sesi olmaya devam edeceğiz. Sorunlarımızın çözümü için öncü olacak, Denizli ihracatı ve  ekonomisinin gelişmesi için katkı koymaya devam edeceğiz. Kazanan da kaybeden de bizim arkadaşlarımız. Güzel bir meclis oluşturduk. Güzel çalışmalara imza atacağız” dedi. 

Şengül BOZ

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Keçeci’yle yola devam
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör