poyrazoğlu otomotiv etiler
8 Ağustos 2020 Cumartesi

Kayıp greyder  icralık oldu

Buldan Belediyesine, Antalya merkezli bir şirket tarafından biri hibe edilen,  biri  30 gün kullanılmak üzere verilen greyderlerin ortadan kaybolması üzerine şirket tarafından belediye aleyhinde icra mahkemesinde dava açıldı.

10-12-2019 14:43

Buldan’da geçtiğimiz haziran ayında yaşanan ilginç olayda iki greyder bir anda ortadan kaybolmuştu. İddialara göre, merkezi Antalya’da olan şirket tarafından geçtiğimiz 31 Mart yerel seçimleri öncesi Buldan Belediyesi’ne bir greyder hibe edildi, bir diğeri ise 1 aylığına bedelsiz olarak geçici süre ile verildi. Greyderler tırlar ile şirketin Antalya’daki araç parkından Buldan ilçesine getirildi. Ardından greyderler belediyenin şirketleri bünyesinde kullanılmaya başlandı.

Greyderi veren şirketin sahibi Ahmet Yüksel, 1 aylık dönem bitince belediyeden greyderi istedi ancak kendisine dönüş yapılmadığını görünce durumu yargıya taşıdı. Yargıya taşınan olayda soruşturma henüz açılmazken, Yüksel soruşturma başlatılmayınca bu kez icra mahkemesine başvurdu. İcra Mahkemesi’nde açılan davanın duruşması ise 21 Aralık’ta yapılacak.

“Greyderlerin nerede olduğuna dair bir bilgi yok”

Başlatılan icra takibi ile ilgili  açıklamalarda bulunan Yüksel, greyderlerin halen kayıp olduğunu ve nerede olduğunu bilmediklerini ifade ederek, “Buldan Cumhuriyet Başsavcılığına ilgili duyuru suç dilekçemizi verdik. Bu konuyla ilgili Buldan Cumhuriyet Başsavcılığına ifademizi de verdik. Ancak bizim bu greyderlerle ilgili bugüne kadar açılan bir dava, yada greyderlerin nerede olduğuyla ilgili bir bilgi yok. Tarafımıza yapılan bir tebligat ya da yazılı bir belge söz konusu değil” diye konuştu

“Belediye başkanının açıklamasını esefle karşıladık”

Greyderlerin kendilerine iade edilmemesi üzerine belediye hakkında icra mahkemesinde dava açıldığını ifade eden Yüksel , “Piyasada en düşük greyderin fiyatı 150 bin lira. Biz birini hibe etmiştik zaten belediyeye aitti onu tamamen yediler. Diğeri bize aitti. Bize ait olanı da tarafımıza iade etmediler yani kayıp. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ilgili yaptığımız görüşmede, eski Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’ın sorumlu olduğunu kendisi ile ilgili bir sorumluluğun söz konusu olmadığını söyledi. Oysa ki biz bunu eski belediye başkanının şahsına değil Buldan Belediyesine vermiştik. Belediyedeki görev değişlikleri diğer kişinin sorumlu olmayacağı manasına gelmez, devlette süreklilik esastır. Başkanın bu açıklamasını esefle karşıladık. Yani başkanlığa yakışır ve makamına yakışır bir açıklama değildi. Bu konuyla ilgili Buldan Belediyesini icraya verdik. İcra işlemlerimiz devam ediyor. Aralık ayının 21’inde de bu konuyla ilgili tekrar icra mahkemesine açmış olduğumuz bir davamız var” dedi.  İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kayıp greyder  icralık oldu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör