poyrazoğlu otomotiv etiler

Karahayıt’ta TOKİ evlerine su bastı  

Denizli'nin Beyağaç ve Çameli ilçeleri ile Pamukkale’nin Karahayıt Mahallesi’nde etkili olan sağanak yağış, sel ve su baskınlarına neden oldu. Sel, ilçe merkezlerinde yolları tahrip ederken, tarım arazilerinde yer yer hasar meydana geldi. Karahayıt’ta ise rögarların tıkanmaması sonucu TOKİ konutlarının zemin katına su bastı.

08-08-2017 13:20

Dün meydana gelen sağanak yağış, Denizli’nin bazı ilçe ve mahallelerini olumsuz etkiledi. Beyağaç ve Çameli’de yaklaşık 20 dakika etkili olan yağış, ekilini arazileri zarar verirken,  Beyağaç-Kale karayolu bağlantısı sel dolayısıyla kapanmasına neden oldu.

KARAHAYIT’TA EVLERE SU BASTI

Pamukkale’nin Karahayıt mahallesinde sel ve su baskınlarına neden olan yağış, birçok vatandaşı mağdur etti.   Aniden bastıran yağış, rögarların tıkanmasına neden oldu. Cadde ve sokaklarda tahribatlara neden olurken, özellikle 2011 yılında yapılan ancak geçtiğimiz yıl hak sahiplerine teslim edilen 258 konutluk TOKİ konutlarının zemin katına su bastı.

Karahayıt Mahallesi Muhtarı Cem Kor ise, “Dün meydana gelen şiddetli yağışta rögarlar tıkandı. Yağmurun şiddeti azalınca,  rögarlar suyu çekmeye başladı ve kısa sürede hayat normale döndü.  Ancak cadde ve sokaklarda tahribata neden olan yağış nedeniyle bazı vatandaşlarımızın da evlerine su bastı” dedi.

Vatandaşlar, evlerine basan suyu temizlemeye çalışırken bir taraftan da cep telefonlarıyla yaşadıkları mağduriyeti görüntüledi.  

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Karahayıt’ta TOKİ evlerine su bastı  
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör