poyrazoğlu otomotiv etiler

Karaca, “Yargı önünde hesap vermelidir!”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, peşini bırakmadı, Hüseyin Aslan hakkında suç duyurusunda bulundu.

07-04-2020 16:50

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, sosyal medya hesabından CHP’ye yönelik hakaret, halkı kin ve düşmanlığa sevk edecek ifadelerin yer aldığı paylaşımda bulunan Hüseyin Aslan hakkında Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 

CHP’ye yönelik iftira ve hakaret içeren tweetin ardından çok sert açıklamayla suç duyurusunda bulunacağını açıklayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın ve kamuoyunun tepkilerinin ardından Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, rektör danışmanı olarak görev yapan şahsın ilişiğinin kesildiğini duyurmuştu. CHP Genel Başkan Yardımcısı, görevden almanın yeterli olmadığını belirtti ve Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’na “halkı kin ve düşmanlığa tahrik, hakaret, iftira” iddiasıyla Hüseyin Aslan hakkında “adli soruşturma yürütülmesi, iddianame düzenlenip kamu davası sonucunda cezalandırılması” talebiyle suç duyurusunda bulundu.

Karaca, konuyla ilgili olarak şu yorumu yaptı: “Böylesi bir akıl fukarasının bilim yuvasında ne işi var diye sorup derhal görevden alın çağrımız karşılık bulmuş, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ tarafından bu şahıs görevden alınmıştır. Bu şahsın görevden alınması elbette ki yetmez. Partimize yönelik hakaret ve iftira dolu, halkı kin ve nefrete sevk eden açıklamalarının cezalandırılması için suç duyurusunda bulundum. Kamuoyuna saygıyla duyuruyorum.” 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Karaca, “Yargı önünde hesap vermelidir!”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör