poyrazoğlu otomotiv
23 Mayıs 2019 Perşembe

Karaca: Kadının adı yine yok

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın isminin değiştirildiğini, ancak yine kadının adının olmadığını söyledi.

06-08-2018 15:18

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın isminin değiştirildiğini, ancak yine kadının adının olmadığını söyledi.

Denizli CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 4 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulan Çalışma Sosyal Güvenlik ve Aile Bakanlığı’nın adının 15 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak değiştirildiğine işaret ederek, “Bakanlığın adından kadının çıkarılması yetmezmiş gibi bir de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birleştirilmesi kadınların toplumsal hayata eşit katılımını imkansızlaştırdı” dedi.

Bakanlığın adını daha bir ay geçmeden değiştirip ailenin öne alınmasına dikkat çeken Karaca, “Aileyi ötelemedik, öncelik verdik diye halka yalan söyleyecekler yine. Kadınlar yıllardır ‘Kadın Bakanlığı’ kurulmasını isterken, kadını tamamen yok sayıyorlar. Kadını iyice aile içine hapsediyorlar. Biz kadının adının yokluğuna, üstüne üstlük bakanlıkların birleştirilmesine itiraz ediyoruz. Tabelalardan silebilirsiniz, kadının adı yok diyebilirsiniz. Cevabımız kadınlar vardır her yerde” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Karaca: Kadının adı yine yok
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör