poyrazoğlu otomotiv etiler

Karaca: “Denizli Devlet Hastanesi’nde neler oluyor?”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve  Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca,  Denizli Devlet Hastanesinde son zamanlarda art arda yaşanan uzman doktorların istifasını ve hastane personeli tarafından darp edilen doktoru  TBMM gündemine taşıdı. CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye iki ayrı soru önergesi sundu.

17-05-2019 10:23

Denizli Devlet Hastanesi’nde son zamanlarda uzman doktorların birbiri ardına istifa ettiğini belirten CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, “Vatandaşlar tarafından sevilen, yıllardır bu hastanede çalışan birçok doktor son dönemde ya istifa ediyor ya da emeklilik dilekçesi vererek hastaneden ayrılıyor. Uzman doktorların çoğunun aynı dönemde hastaneden ayrılması mobbing iddialarını akıllara getiriyor’ dedi.  Karaca, verdiği yazılı soru önergesi ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya bu ayrılmaların nedenini sordu. Bu nedenlerin araştırılmasının ve ilgililer hakkında soruşturma başlatılmasını isteyen CHp Genel Başkan Yardımcısı Karaca, “Doktorlarımızın Devlet Hastanesi’nden ayrılması, hastanede sorun yaşandığını gösterir’ dedi. Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca bu durumun Denizlililerin sürdürülebilir sağlık hizmetine ulaşmasını engellediğini de vurguladı.

Darp edilen doktor

Karaca, Denizli Devlet Hastanesi’nde uzman doktorların istifasının yanı sıra hastanede çalışan doktorların, hastane personeli tarafından darp edildiğine dair iddiaları da gündeme getirdi. Hastanede doktorları darp edenler hakkında soruşturma başlatılıp başlatılmadığını Sağlık Bakanı’na soran CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca,  “Darp iddiaları ile istifalar arasında bir bağlantı olduğu ortada. Doktorların istifa etmesi tesadüf değil”  dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Karaca: “Denizli Devlet Hastanesi’nde neler oluyor?”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör