etiler poyrazoğlu otomotiv

Kaplumbağa, Kedilerle Aynı Kaptan Besleniyor

Buldan’da yaşayan Alaaddin Türkmen, evinin bahçesindeki 4 kedi ve 1 kaplumbağayı aynı kaba koyduğu yiyeceklerle besliyor.

21-07-2017 17:24

Buldan'ın Çaybaşı Mahallesi'nde oturan Alaaddin Türkmen, aynı bahçede yaşayan kediler ve kaplumbağa dostluğunun herkese örnek olması gerektiğini söyledi.

Geçen yıl bahçesine gelen kaplumbağaya ilgi gösterip besleyen Türkmen, yiyecek vererek yakınlık kurduğu hayvanın bir daha bahçeden ayrılmadığını belirtti.

Bu yıl doğan yavru kediler ile annelerinin de bu dostluğa ortak olduğunu anlatan Türkmen, "Geçen sene yaz başında bahçemde gördüğüm bu kaplumbağaya sevdiği yiyeceklerden verdim. Önceleri korktu ve kaçtı. Ancak benim olmadığım zamanlarda o yiyecekleri yemeye başladı. Sonra bana da alıştı. Kediler ve kaplumbağa ortaya koyduğum yemek kabından beraberce yemeye başladı. Genelde ürkek bir hayvan olan ve herhangi bir durumda derhal başını içine çekerek kendini dışarıya kapatan kaplumbağanın kediler ile olan bu dostluğu görenleri de hayretler içinde bırakıyor. Genellikle peynir ekmeği çok seviyorlar. Kaplumbağa, kedilerim ve ben çok iyi dost olduk" diye konuştu. (DHA)

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kaplumbağa, Kedilerle Aynı Kaptan Besleniyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör