poyrazoğlu otomotiv

Kapalı ameliyatta başarı

Denizli Devlet Hastanesi’nde 1 yıldır faaliyetini sürdüren Gastroenteroloji Cerrahisi Kliniği Uzmanı Op. Dr. Serdar Kırmızı ile Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Berke Manoğlu, yaptıkları kapalı ameliyat ile rektumunda 4-5 cm boyutunda kitle olan 57 yaşında ki hastayı sağlığına kavuşturdu.

27-12-2017 16:55
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Sağlık alanında birçok ilde olmayan özellikli bölümleri ve yan dal branşlarının yanı sıra bünyesinde barındırdığı tecrübeli ve yetkin uzmanları ile birlikte başarılı tedavilere imza atmaya devam eden Denizli Devlet Hastanesi sadece Denizli’ye değil, çevre illerden gelen hastalara da hizmet veriyor. Son olarak bünyesine dahil ettiği Türkiye’de sınırlı sayıda ve birçok ilde bulunmayan, Denizli’de de tek olan Gastroenteroloji Cerrahisi Bölümü ile hastalara başarılı tedaviler sunmaya devam ediyor. 

TÜRKİYE’DE YENİ BİR BRANŞ
Gastroenteroloji Cerrahisi dalının Türkiye’de yeni bir dal olduğunu ve toplamda 200-250 arası bu branşta doktor bulunduğunu dile getiren Gastroenteroloji Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serdar Kırmızı, daha önce Denizli’de yapılamayan tedavilerin artık Denizli Devlet Hastanesi’nde yapılabildiğini vurgulayarak, “Gastroenteroloji Cerrahisi, cerrahi ihtisasın üstüne 2 yıllık bir ihtisasla uzmanlık alınabilmektedir ve ülkemizde son 7-8 yılda biraz daha yaygınlaşmıştır. Bizim branşımızın Genel Cerrahiden ayıran özelliği; sindirim sistemi organlarına spesifik olmasıdır. Halk arasında kapalı ameliyat olarak da bilinen laparoskopik ya da diğer adıyla minimal invaziv cerrahi ile bu organların ameliyatlarını başarıyla yapabilmekteyiz. Günümüzde açık ameliyata göre daha kısa hastane yatış süresi, daha erken normal hayata dönüş ve daha iyi kozmetik görüntü gibi avantajlara sahip olduğu için çoğu ameliyatlarda laparoskopik yöntemler yoğun olarak uygulanmaktadır. Karın içi organların açık ameliyatlarında büyük karın kesilerine ihtiyaç duyulur. Ancak biz hastanemizde en fazla 4-5 tane 1cm’lik bazen daha küçük kesiler ile sleeve gastrektomi, gastrik bypass gibi obezite cerrahisinin yanı sıra kolon, rektum, mide ve dalak gibi organların kapalı ameliyatlarını da başarıyla yapmaktayız” dedi. 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kapalı ameliyatta başarı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör